Poprzedni artykuł: Aż włos nam się jeży na głowie! Nie zgadniecie, jak Iza Miko dba o wło... Następny artykuł: Caitlyn Jenner musiała poddać się szpecącemu zabiegowi. Cierpi na raka...

Gwiazdy Hollywood stosują napletki noworodków na cerę. To nie żart!

Brzmi jak okrutny dowcip, ale w Nowym Jorku naprawdę można sobie zrobić zabieg odmładzający z komórek macierzystych napletka. Wypróbowały go Cate Blanchett i Sandra Bullock.

Kiedy myślisz, że gwiazdy Hollywood posunęły się już baaardzo daleko w pogodni za wieczną młodością, dowiadujesz się, że triumfy święci tzw. "zabieg penisowy". Tak żartobliwie nazywają go Cate Blachett i Sandra Bullock, aktorki, które nie postarzały się od co najmniej dekady... O co tu chodzi?

Cate Blanchett stosuje zabieg z komórek napletka

Cate Blanchett promuje właśnie najnowszy zapach Giorgio Armani, piękny Si Passione. Z tej okazji 48-letnia aktorka zaczęła udzielać wywiadów dotyczących nie tyle swoich planów zawodowych, co właśnie kosmetyków i pielęgnacji. W tym dla "Vogue Australia" przyznała się do stosowania bardzo nietypowego zabiegu. Oficjalnie to "Hollywood EGF Facial", czyli w wolnym tłumaczeniu "hollywoodzki zabieg z czynnikiem wzrostu naskórka". Pacjentki nazywają go jednak po swojemu:

Sandy [chodzi o Bullock - przyp. red] i ja wybrałyśmy się do kosmetyczki w Nowym Jorku, Georgii Louise. Wykonuje zabieg, który nazywamy "zabiegiem penisowym". Nie wiem dokładnie, co to jest i pachnie trochę jak sperma, chodzi o jakiś enzym - usiłowała wytłumaczyć Blanchett, zapytana o najdziwniejszy sposób na urodę, jaki wypróbowała.

Zobacz także: Aż włos nam się jeży na głowie! Nie zgadniecie, jak Iza Miko dba o włosy i cerę

Te słowa oczywiście wywołały szczere zainteresowanie mediów na całym świecie. Tak duże, że "Vogue Australia" postanowił usunąć kontrowersyjny fragment wywiadu ze swojej strony! O sprawie nie daje zaś zapomnieć właścicielka salonu, która wykorzystuje całą sytuację do intensywnej autopromocji. Nie żeby jej potrzebowała, bo z jej usług już korzystają aktorki i top modelki (Louise poleciała nawet na pokaz Victoria's Secret do Szanghaju, tylko po to, by zająć się cerą Belli Hadid i Alessandry Ambrosio).

Na stronie salonu piękności Georgia Louise Atelier znajdujemy usunięty cytat z "Vogue'a" oraz informację, że tajemniczy zabieg był dotąd utrzymywany w sekrecie (dziwicie się?) i znany tylko najbardziej oddanym klientkom. Prawdopodobnie korzystały z niego również Emma Stone i Katy Perry, których rekomendacje umieszczono tuż obok opisu kontrowersyjnej procedury. Taka przyjemność kosztuje 650 dolarów (ponad 2 tys. zł), ale jak zapewnia Georgia Louise w rozmowie z "People", po wyznaniu Blanchett na zabieg zapisała się cała plejada hollywoodzkich piękności

Zobacz także: Kim Kardashian wyjawiła sekret swojej pięknej cery. Chodzi o gadżet, który kupisz w Polsce

Zabieg z komórkami macierzystymi z napletka - jak to działa?

Zabieg hollywoodzki zaczyna się od peelingu chemicznego z kwasem trichlorooctowym (TCA), później Louise nakłuwa skórę klientki derma rollerem, by na koniec przejść do łagodzącej maski i aplikacji pobudzającego odnowę naskórka serum. Najciekawsze jest to ostatnie - stworzone na bazie komórek macierzystych z...napletków koreańskich niemowląt. Miałyby być one znakomitym źródłem fibroplastów, komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które z wiekiem stają coraz mniej aktywne.

"Kosmetyczka gwiazd" podkreśla, że w pogoni za wieczną młodością nie ucierpiało żadne dziecko:

Serum EGF to komórki sklonowane z komórek macierzystych pozyskanych z napletków niemowląt. Nie używamy oryginalnych komórek macierzystych, tylko ich klonów! Właściwe komórki macierzyste zostały pozyskane z banku komórek w Korei! - dowodzi na Instagramie.

Nie bardzo rozumiemy, dlaczego koreańscy rodzice decydują się oddawać napletki obrzezanych chłopców do banku komórek, ale zakładamy, że po prostu dobrze płacą...

Wygląda na to, że sekret wiecznej młodości został wreszcie odkryty. Skusiłybyście się?

Zobacz także: Idealna cera księżnej Kate to zasługa... Nutelli

Zdjęcia: ONS

zdjęcia: ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lutego 2019, 19:47

Zobacz także

Nasze propozycje