Poprzedni artykuł: W Rossmannie pojawiły się maści, które 'postawią na nogi' prawie każdą... Następny artykuł: Masz kłopoty z cerą? Zrób sobie maseczkę z kiszonej kapusty!

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał ze sprzedaży popularny lek na trądzik!

Pielęgnacja, , tagi: trądzik
Popularny lek na trądzik został wycofany ze sprzedaży. Decyzję o usunięciu z aptek dwóch serii żelu Benzacne podjął Główny Inspektor Farmaceutyczny.

Decyzję o wycofaniu ze sprzedaży żelu Benzacne (50 mg/g) Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął już w marcu tego roku. Najpierw wycofano z aptek partię, której przydatność do użycia kończyła się w kwietniu. Teraz przyszła pora na serię Benzacne, której termin ważności upływa w październiku 2019 roku. Powodem decyzji o wycofaniu dwóch partii popularnego leku antytrądzikowego było prawdopodobieństwo wystąpienia "bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia". A wszystko przez wadliwe opakowanie...

Zobacz także: Jak udało jej się wyleczyć taki trądzik? Pomógł jeden skuteczny składnik!

Benzacne wycofane ze sprzedaży

Benzacne to jeden najpopularniejszych leków na trądzik, które są dostępne bez recepty. Głównym składnikiem żelu Benzacne jest dość kontrowersyjny nadtlenek benzoilu. I choć stosowanie lekarstw z nim w składzie nie jest wolne od pewnego ryzyka, trzeba przyznać, że działający przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwłojotokowo nadtlenek benzoilu świetnie radzi sobie z trądzikiem.

Wycofanie ze sprzedaży dwóch serii żelu Benzacne było związane z jego opakowaniem. Jak wyjaśnia w uzasadnieniu swojej decyzji Główny Inspektor Farmaceutyczny, wskutek wady opakowania, wygląd żelu oraz zawartość substancji czynnej nie zgadzały się ze specyfikacją, czyli nie spełniały wymogów dotyczących jakości leku.

Zobacz także: Masz trądzik? Oto 8 kosmetyków z Sephory, które pomogą ci o nim zapomnieć!

Jeżeli masz w domu żel Benzacne o numerze serii 399029, którego termin ważności kończy się w październiku tego roku, przestań go używać. Możesz za to spokojnie walczyć z trądzikiem, smarując krostki żelem Benzacne o innym numerze serii i dacie przydatności do użycia.

Zdjęcie główne: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 września 2019, 22:19

Nasze propozycje