Poprzedni artykuł: Jak alkohol i papierosy wpływają na naszą urodę? Następny artykuł: 5 dziwnych azjatyckich produktów kosmetycznych

Zioła, które pomogą ci w walce z trądzikiem

Borykacie się z trądzikiem i zastanawiacie się, jak go zwalczyć? Sięgnijcie po naturalne sposoby, czyli… zioła!

Trądzik dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Minęły też czasy, kiedy uważano, że jest to przypadłość jedynie nastolatków. Kiedy zaczynają się pojawiać pierwsze zmiany, mamy nadzieję, że jest to tylko przejściowa sytuacja. Potem jednak do nas dociera, że czas najwyższy coś z tym zrobić. Niektórzy sięgają po kosmetyki, a inni wolą bardziej naturalne rozwiązania, jakimi są zioła. Po które warto sięgnąć?

Sprawdź także: Domowe sposoby na trądzik

Bratek na trądzik

Wykazuje działanie oczyszczające- poprawia przemianę materii i pomaga usunąć z organizmu toksyny. Można go pić, ale też stosować jako tonik do przemywania twarzy, okładów, a nawet kąpieli. Najszybsze efekty widać po stosowaniu go zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Czystek na trądzik

Ten kwiat wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Można nim przecierać miejsca ze zmianami trądzikowymi. Podobnie jak bratek, czystek również oczyszcza organizm.

Rumianek na trądzik

Wykazuje on działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i łagodzące. Jak go stosować? Można przemywać twarz naparem z rumianku, jak również używać go do robienia tzw. parówek. Wskazane jest także picie herbaty z rumianku, która oczyszcza organizm.

Wiesiołek na trądzik

Tak jak wcześniej wymienione zioła, wiesiołek również wspomaga oczyszczanie organizmu. Ponadto działa wygłądzająco, nawilżająco, ujędrniająco, łagodząco i przyspiesza gojenie ran.

Tymianek na trądzik

Zazwyczaj wykorzystywałyście go tylko w kuchni? To błąd. To zioło posiada właściwości odkażające, oczyszczające i przeciwzapalne. Tymianek najczęściej przygotowuje się w postaci naparu. Na jego przyjmowanie powinny uważać kobiety w ciąży, ponieważ może on negatywnie wpływać na płód.

Napary i inhalacje to nie jedyne sposoby na stosowanie ziół w leczeniu trądziku. Możecie je znaleźć także w wielu kosmetykach.

Korzystacie z właściwości ziół?

Zobaczcie także:  Domowe maseczki na trądzik

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 stycznia 2019, 08:16

Zobacz także

Nasze propozycje