Poprzedni artykuł: Perfumy niszowe – od jakich zacząć? Następny artykuł: Wyniki konkursu Scandinavia Cosmetics. Sprawdź, czy wygrałaś naturalne...

5 złych nawyków pielęgnacyjnych, które szkodzą Twojej cerze

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak szkodliwe dla naszej cery mogą być nieprawidłowe nawyki pielęgnacyjne. Oto 5 złych przyzwyczajeń, które warto wyeliminować z codziennej pielęgnacji.

#1 Kupujesz kosmetyki bez sprawdzenia ich składu i przeznaczenia

Wszystkie dobrze wiemy, że czytanie składów kosmetyków jest niezwykle ważne, ale niestety jest to bardzo bagatelizowany przez nas krok. Warto wyrobić w sobie taki nawyk poprzez czytanie o potrzebach naszego typu skóry i zapamiętanie listy składników, których powinnyśmy szukać w kosmetykach. Warto także analizować składy kosmetyków, które się u nas nie sprawdziły – możliwe, że uda nam się znaleźć składnik, który działa agresywnie na naszą skórę  w późniejszym czasie będziemy mogły go unikać.

#2 Twój demakijaż ogranicza się jedynie do płynu micelarnego

Dokładne oczyszczanie cery to podstawa idealnie wyglądającej cery. Zmywanie makijażu jedynie płynem micelarnym czy mleczkiem niestety rzadko kiedy jest w stanie zapewnić odpowiednie oczyszczenie. Powinien być to dla nas pierwszy krok, po którym powinnyśmy umyć twarz produktem oczyszczającym dostosowanym do naszej cery. Warto stosować także wody termalne, toniki bądź przykładowo wodę różaną, które dodatkowo pomogą w uspokojeniu cery i przywróceniu jej prawidłowego kolorytu.

#3 Kosmetyki nakładasz bardzo nieregularnie  

Jeśli notorycznie zapominamy o używaniu niektórych produktów pielęgnacyjnych, nie powinnyśmy się dziwić, że nie widzimy ich działania. Mowa tu nie tylko o pomijaniu nakładaniu kremu pod oczy czy kremu na noc, ale przede wszystkim o nieregularnym złuszczaniu cery. Peelingi wykonywane zbyt rzadko szybko skutkują pogorszeniem się stanu cery. Peeling dostosowany do typu cery warto wykonywać 1-2 razy w tygodniu.

#4 Myjesz twarz pod prysznicem

Ostatnie badania naukowe potwierdziły, że mycie twarzy pod prysznicem to jeden z nawyków, który najbardziej szkodzi cerze. Dlaczego powinnyśmy tego unikać? Po pierwsze gorąca woda pod silnym strumieniem zbyt mocno podrażnia skórę i powoduje zaczerwienienia, a po drugie zbyt długi kontakt z wodą przyczynia się doprzesuszania cery.

#5 Nakładasz za dużo kosmetyków na raz

Maseczka, kilka kremów, serum, olejek, a wcześniej jeszcze kilka produktów oczyszczających – w przypadku używania dużej ilości kosmetyków doskonale sprawdza się powiedzenie „co za dużo, to niezdrowo”. Nie warto popadać w przesadę – zamiast pomóc skórze najprawdopodobniej jej zaszkodzimy. Szczególnie wtedy, gdy nie czekamy na wchłonięcie się kosmetyków i nakładamy je natychmiast jeden po drugim. Niektóre składniki zawarte w różnych produktach w połączeniu ze sobą mogą działać drażniąco lub hamować nawzajem swoje działanie.

Polecamy ponadto - 5 najczęstszych błędów w porannej pielęgnacji twarzy.

zdjęcia: Imax Tree

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 marca 2019, 00:18

Zobacz także

Nasze propozycje