Poprzedni artykuł: Azjatycka pielęgnacja w Lidlu za bezcen! Niestety, jest jedno 'ale' Następny artykuł: Dość z kompleksem popękanych pięt. Wystarczą dwa składniki, które masz...

Przez ten błąd twój trądzik ciągle wraca! Drobna zmiana w pielęgnacji pomoże ci w walce z pryszczami

Niby drobiazg, a tak wiele od niego zależy! Od tego, co zrobisz zaraz po umyciu buzi zależy, czy następnego dnia pojawią się na niej nowe pryszcze.

Najpierw umyłaś twarz pianką przeciwtrądzikową, potem dokładnie ją wytarłaś i rozpoczęłaś aplikację zwalczających trądzik kremów i stosowanych punktowo żeli. Wszystko powinno być super, ale następnego dnia budzisz się z nową krostą, a stare stany zapalne wydają się być jeszcze bardziej rozognione? Uniknęłabyś tych problemów, rezygnując z... wycierania buzi.

Zobacz także: Jakie są domowe sposoby na trądzik?

Żeby skutecznie walczyć z trądzikiem i nie przyczyniać się do powstawania nowych krostek, bezwzględnie unikaj wycierania twarzy tym samym ręcznikiem, którym wycierasz resztę ciała. Dlaczego? Bo jest to wybitnie niehigieniczne! Ręcznik do ciała używamy co najmniej przez kilka dni i w tym czasie zbiera się na nim sporo złuszczonego martwego naskórka. I to nie wszystko!

Ręczniki kąpielowe to prawdziwa wylęgarnia bakterii i grzybów, zbierają się na nich cząsteczki wydzielin ciała i moczu... Wycierając nimi twarze, wcieramy to wszystko w cerę, która reaguje nowymi wykwitami. Dlatego właśnie warto jest mieć do twarzy osobny ręczniczek i zmieniać go częściej niż ten, którym wycieramy resztę ciała. A osobom, które mają stany zapalne polecamy zwykły ręcznik zastąpić jednorazową chusteczką lub ręcznikiem papierowym.

Zobacz także: To masło leczy trądzik, przebarwienia, pachnie jak karmelki, a kosztuje zaledwie 11 zł

Ale ważne jest nie tylko to, czym wycieramy buzię, ale też sposób w jaki to robimy. Żeby zapanować nad pryszczami, w zasadzie twarzy w ogóle nie powinno się wycierać. Energiczne pocieranie cery podrażnia ją i sprzyja "roznoszeniu" trądziku, bo bakterie z już istniejącej krostki rozprzestrzeniają się na inne miejsca skóry. Dlatego właśnie twarz po umyciu nie pocieramy, tylko osuszamy - delikatnie przyciskając do niej jednorazową chusteczkę lub papierowy ręcznik.

Zobacz także: Masz trądzik i ciągłe problemy z cerą? MUSISZ ograniczyć te produkty!

Takie drobne zmiany w codziennej rutynie pielęgnacyjne powinny przynieść szybko widoczne zmiany - mniej podrażnień i krostek. Warto spróbować, prawda?

Wiemy, jak osuszać twarz. A czym ją myć? Oto nasze propozycje:

Zdjęcia: Pinterest, Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 stycznia 2019, 04:36

Zobacz także

Nasze propozycje