Poprzedni artykuł: Poznaj nową, polską markę nowoczesnych kosmetyków naturalnych ESITO Następny artykuł: Nowa seria marki Bielenda wymazuje cellulit! Twoja pupa, uda i brzuch...

Dzięki tym napiętkom będziesz miała pięty mięciutkie i gładkie jak pupa niemowlaka!

Są doskonałą alternatywą dla wszystkich, którzy drżą na myśl o złuszczających skarpetkach. Nasączone kwasami napiętki zapewnią każdemu idealnie gładkie, miękkie i rozjaśnione pięty.

Jeśli pomimo upałów wciąż chodzisz w zakrytych butach, to twoje stopy zapewne nie nadają się do pokazania światu. Moglibyśmy zasugerować ci użycie popularnych od kilku lat skarpetek złuszczających, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy chce, czy potrzebuje z nich korzystać. Do ich używania na pewno zniechęcają mrożące krew w żyłach fotki obłażących ze skóry stóp. Zwykle też problemem nie są całe stopy, tylko ich fragment - a konkretnie pięty. To one są jednym z najbardziej obciążonych punktów naszego ciała i zwykle jako pierwsze pokrywają się zgrubiałym i nieestetycznie zażółconym naskórkiem. Dlatego właśnie najlepiej im poświęcić najwięcej uwagi. Dzięki nowemu produktowi marki L’biotica to jest możliwe.

Zobacz także: Masz suche i spękane pięty? Wylecz je w tydzień, tylko użyj tego "kosmetyku"!

Złuszczające napiętki - skład i działanie

Głównym składnikiem maski złuszczającej na pięty, czyli napiętek marki L'biotica jest kwas glikolowy. Cząsteczki tego kwasu charakteryzują się niewielkim rozmiarem, dzięki czemu łatwiej jest im penetrować głębsze warstwy naskórka. Kwas glikolowy rozluźnia połączenia międzykomórkowe, umożliwiając złuszczenie się martwych komórek naskórka. W składzie maski na pięty L'biotica znajdziemy także:

  • złuszczający i nawilżający kwas mlekowy, który ponadto wzmacnia barierę ochronną skóry,
  • zmiękczający warstwę rogową skóry i nawilżający ją mocznik,
  • nawilżający, wygładzający i rozjaśniający ekstrakt z jabłka,
  • odświeżający i łagodzący ekstrakt z liści mięty pieprzowej,
  • złuszczający i poprawiający koloryt skóry wyciąg z klonu oraz
  • silnie nawilżającą betainę.

Fot.: iStock

Zobacz także: Dość z kompleksem popękanych pięt. Wystarczą dwa składniki, które masz w kuchni!

Za opakowanie dwóch, jednorazowych napiętek zapłacimy około 15 zł. Żeby osiągnąć efekt miękkich, gładkich i rozjaśnionych pięt trzeba się uzbroić w cierpliwość. Z maską L'biotica na piętach trzeba spędzić od 90 do 120 minut. Skóra na piętach złuszcza się od 5 do 14 dni po zabiegu.

Zdjęcie główne: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lipca 2019, 09:41

Nasze propozycje