Poprzedni artykuł: Problematyczne miejsca: biust, brzuch, pośladki Następny artykuł: Pachnące mgiełki do ciała i perfumy na lato

Lato tuż, tuż - zacznij walkę z cellulitem!

Marzysz o pięknej, szczupłej sylwetce? Przestań marzyć, zacznij działać! Początek wiosny to najlepszy okres, aby przygotować ciało do sezonu bikini.
kosmetyki na cellulit

Zapytałyśmy Monikę Pasikowską, kierownika Laboratorium Naukowego Lirene, o to czym tak naprawdę jest cellulit i jak powstaje:

  • co to jest cellulit: to defekt kosmetyczny będący zaburzeniami w ukształtowaniu skóry okolic brzucha, miednicy i nóg, mających formę pofałdowań i nierówności
  • dlaczego dotyczy głównie kobiet: przyczyną jest budowa tkanki podskórnej okolic pośladkowo – udowych kobiet oraz żeńskie hormony
  • jak powstaje cellulit:  podskórna tkanka tłuszczowa na udach i pośladkach jest grubsza, a komórki tłuszczowe mają większe rozmiary i są luźno ułożone; nagromadzone komórki tłuszczowe penetrują pomiędzy włókna podporowe zaburzając ich strukturę i tworząc grudkowate złogi tłuszczowe. W przypadku zmian o charakterze cellulitu, dochodzi do rozszczelnienia ścian naczyń krwionośnych, co prowadzi do zastoju w krążeniu krwi i limfy, i tym samym do spowolnienia procesów metabolicznych. Włókna kolagenowe stają się sztywne, a ich układ  nieuporządkowany. Skóra traci jędrność i elastyczność.

Składniki kosmetyków antycellulitowych

algi morskie na cellulit

Większość kosmetyków zawiera składniki, które są dobrze znane ze swoich właściwości wyszczuplających, antycellulitowych i drenujących. Są to przede wszystkim:

  • Kofeina
  • Zielona herbata
  • Wyciąg z bluszczu
  • Olejek grejpfrutowy, cytrynowy, pomarańczowy
  • Algi morskie
  • Kłącze ruszczyku
  • L-karnityna

Cellulit oporny czy wodny?

Firmy kosmetyczne poszukują coraz nowszych i coraz bardziej skutecznych rozwiązań, dlatego powyższe składniki łączą z różnymi dodatkowymi wyciągami roślinnymi. Marka Elancyl połączyła kofeinę i bluszcz z wyszczuplającą xanthoxyliną i cekropią, która sprzyja przekształcaniu triglicerydów w diglicerydy, dzięki czemu krem jest niezwykle skuteczny w usuwaniu opornego cellulitu. Komórki tłuszczowe magazynują tłuszcze w trzech postaciach: trójglicerydów, diglicerydów oraz wolnych kwasów tłuszczowych. To właśnie trójglicerydy są najbardziej opornym rodzajem, zalegają głęboko w skórze i są trudne do usunięcia.

Zaburzenia krążenia i zbyt wysoki poziom estrogenu przyczyniają się do powstawania cellulitu wodnego. Zbyt duża ilość wody w tkankach powoduje obrzęki i ogólne nabrzmienie ciała, dlatego przydatne przy tym rodzaju cellulitu będą produkty o działaniu drenującym, które pomagają usunąć nadmiar płynów.

kosmetyki na cellulit

Kosmetyki na cellulit: Cellu Slim na uporczywy cellulit Elancyl, 130zł; Krem Aquadestock przeciw zatrzymywaniu wody Vichy, 117zł; Emulsja ujędrniająco-drenująca Carita, 363zł; Ujędrniający żel antycellulitowy Q10 plus Nivea, 21zł; Globalny reduktor cellulitu Tołpa, 66,99zł

Naturalne olejki na cellulit

Coś dla dziewczyn, które lubią naturalne kosmetyki! Produkty zawierają natłuszczające oleje oraz wyszczuplające olejki z brzozy, pomarańczy, cytryny i grapefruita. Samo stosowanie kosmetyków nie jest wystarczające, dlatego oprócz diety i ćwiczeń należy wykonywać masaż antycellulitowy – dzięki swojej konsystencji olejki są do tego idealne!

zdjęcia: PantherMedia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 sierpnia 2019, 18:01

Nasze propozycje