Poprzedni artykuł: Pielęgnacja po sylwestrze Następny artykuł: Wybiel zęby w 10 dni z Białą Perłą!

Skąd się bierze cellulit i jak się go pozbyć?

Cellulit, czyli „pomarańczowa skórka”, którą tak niechętnie oglądamy na swoim ciele, to nic innego jak zaburzenia w ukształtowaniu skóry okolic brzucha, miednicy i nóg, mające formę pofałdowań i nierówności. Na rozwój cellulitu wpływa wiele czynników. Część z nich jest wrodzona i zależy od zakodowanych w naszych genach informacji, inne są związane ze stylem życia.

kosmetyki na cellulit

Cellulit wodny – dlaczego powstaje?

Za kontrolę nad gospodarką wodną i lipidową w organizmie kobiety odpowiedzialne są hormony: estrogen i progesteron. Ich stężenie zależy od etapu cyklu menstruacyjnego. Organizm gromadzi duże ilości wody, która tuż po menstruacji jest usuwana. Jednak długotrwały wzrost poziomu estrogenów kosztem progesteronu prowadzi do rozwoju tzw. cellulitu wodnego. Podobny efekt mogą powodować leki sterydowe lub tabletki antykoncepcyjne.

Estrogeny działają również na receptory komórek tłuszczowych, hamując rozkład i uwalnianie tłuszczu, wzmacniając jednocześnie jego produkcję i magazynowanie. Predysponują tym samym do zaburzeń mikrokrążenia i nasilają tendencję do obrzęków. To właśnie wspomniane hormony przyczyniają się do tego, że problem cellulitu dotyczy przeważnie kobiet. Nie bez znaczenia jest również budowa skóry kobiet – włókna kolagenowe są luźniejsze i w przestrzeniach między nimi odkłada się więcej komórek tłuszczowych.

Przyczyny powstawania cellulitu

Nawet jeśli nie masz dużych predyspozycji do powstawania cellulitu, może się on pojawić pod wpływem niekorzystnego dla zdrowia trybu życia. Oto lista czynników, których należy unikać, aby nie zwiększać ryzyka wystąpienia defektu:

  • Wielogodzinna praca za biurkiem – 8 godzin w pozycji siedzącej, praktycznie bez ruchu, z nogą założoną na drugą nogę… znasz to?
  • Niedostateczna ilość ruchu – do pracy dojeżdżasz samochodem, wieczorem relaksujesz się przed telewizorem, a największym wysiłkiem dnia jest wdrapanie się po schodach na drugie piętro? Zbyt mała aktywność fizyczna może prowadzić do zaburzeń krążenia i powstawania obrzęków.
  • Obcisłe spodnie i buty na obcasie – ten zestaw NIESTETY nie pozostaje obojętny dla zdrowia. Może powodować zwiotczenie mięśni i ścięgien, utrudniać przepływ krwi i limfy w kończynach, a co za tym idzie przyczyniać się do zastoju płynów i rozwoju cellulitu.
  • Palenie papierosów – nałóg, który również przyczynia się do powstania cellulitu. W jaki sposób? Wolne rodniki powstające pod wpływem substancji toksycznych z dymu tytoniowego powodują zjawisko stresu oksydacyjnego, który prowadzi do uszkodzenia struktur skórnych.
  • Niewłaściwa dieta – czyli zbyt dużo tłuszczu, soli, węglowodanów, zbyt mało błonnika, białka i kwasów tłuszczowych – wszystko to przyczynia się do gromadzenia szkodliwych produktów przemiany materii, osłabia regenerację skóry.

Kosmetyki na cellulit

kosmetyki na cellulit

Kremy na cellulit: Antycellulitowy krem wyszczuplająco-ujędrniający Nivelazione Farmona 14zł, Nawilżający sorbet do pielęgnacji skóry z cellulitem Venus 11zł, Drenujący koncentrat antycellulitowy na noc Tołpa 67zł, Antycellulitowy balsam wyszczuplający Bandi 46zł; Serum antycellulitowe wyszczuplające Perfecta 17zł

zdjęcia: Free

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 12:23

Zobacz także

Nasze propozycje