Poprzedni artykuł: Formuła poparta doskonałymi wynikami badań klinicznych Następny artykuł: Mydła do twarzy do skóry tłustej i trądzikowej, które musisz wypróbowa...

Demakijaż – sprawdź dlaczego warto o nim pamiętać!

Zapominasz o demakijażu albo robisz go niedokładnie? Zobacz jaki wpływ ma to na twoją skórę!
demakijaż twarzy

Wszystkie dobrze wiemy jak ważny jest demakijaż, jednak wielu z nas nadal zdarza się o nim zapomnieć, zwłaszcza po ciężkim dniu albo szalonej imprezie. Resztki podkładu i pudru mogą zatkać pory i spowodować wysyp nieestetycznych, bolesnych krostek oraz podrażnienia i alergie. Niezmywanie tuszu bardzo osłabia rzęsy, które zaczynają wypadać i kruszyć się.

Anna Pursglove, dziennikarka z Daily Mail, postanowiła sprawdzić na sobie, jak brak codziennego demakijaż wpływa na skórę. Nie zmywała makijażu przez cały miesiąc! Przed i po eksperymencie poddała się badaniu 3D, które zbadało stan oraz wiek skóry; sprawdzono także poziom nawilżenia skóry. Po miesiącu twarz Anny była w zdecydowanie gorszej kondycji: skóra miała nierównomierny koloryt, była sucha, podrażniona oraz zaczerwieniona, zmarszczki i pory stały się bardziej widoczne, a usta zaczęły pękać. Wiek skóry specjaliści określili o 10 lat starszy niż przed eksperymentem!

demakijaż Anna Purgslove

Zastanawiasz się, który kosmetyk do demakijażu jest najlepszy? Dobierz produkt do swoich potrzeb. Jeśli masz suchą skórę zdecyduj się na mleczko – pamiętaj, żeby na koniec zmyć je wodą lub żelem do mycia twarzy. Tusz wodoodporny i trwałe cienie z łatwością usuniesz płynem dwufazowym. Jeśli nie lubisz tłustych kosmetyków, takich jak mleczko, wybierz płyn micelarny, którym usuniesz makijaż i zanieczyszczenia ze skóry. Pamiętaj, żeby po demakijażu oraz oczyszczeniu skóry żelem, użyć toniku, który przywróci odpowiednie pH skóry.

zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 22:23

Zobacz także

Nasze propozycje