Poprzedni artykuł: Sprawdzamy 10 popularnych faktów i mitów dotyczących opalania! Następny artykuł: Jak najlepiej wybrać gabinet kosmetyczny?

Depilacja bikini woskiem i pastą cukrową - jaką metodę wybrać?

Depilacja bikini staje się coraz popularniejsza, jednak wiele osób nadal ma problem z wyborem odpowiedniej metody. Na wizażowym forum jak grzyby po deszczu pojawiają się wątki z pytaniami jak pozbyć się niechcianych włosków z okolicy bikini.

depilacja bikini wosk pasta cukrowa

Depilacja bikini - jaką metodę wybrać?

Maszynka do golenia oraz krem rozpuszczający włoski to metody dające krótkotrwałe efekty. Włoski bardzo szybko odrastają, a częste golenie u większości osób powoduje podrażnienia skóry. Kremy natomiast mogą uczulać i ciężko nimi zrobić dokładną, głęboką depilację.

Depilacja laserowa jest dość kosztowna – trzeba wykupić serię zabiegów, a niekiedy po np. 2 latach należy wybrać się na zabieg utrwalający. Osoby z jasnymi włoskami nie mogą korzystać ze wszystkich laserów (np. IPL).

Co w takim razie wybrać, aby pozbyć się włosków? Polecamy wizytę u doświadczonej kosmetyczki, która szybko i skutecznie pozbędzie się niechcianego owłosienia. Do wyboru mamy ciepły wosk oraz pastę cukrową. Te metody pozwalają na dokładaną i szybką depilację miejsc intymnych – trwa ona ok. 15 minut i starcza na 4-6 tygodni. Włoski odrastają słabsze i cieńsze, każda kolejna depilacja jest więc o wiele mniej bolesna.

Wosk czy pasta cukrowa - co wybrać?

Wosk jest o wiele bardziej powszechny, nie wszystkie gabinety oferują depilację pastą cukrową. Jest ona droższa od wosku, ale usuwa o wiele krótsze włoski niż wosk. Zalecaną długością włosków do depilacji woskiem jest 1cm, do pasty 0,5cm. Pasta nie przykleja się do skóry i jej nie podrażnia, więc można nią depilować kilka razy w jednym miejscu. Nakładana jest na mniejszy obszar skóry, więc depilacja trwa dłużej niż w przypadku wosku.

Wosk jest o wiele tańszą metodą, niestety trzeba pozwolić, aby włoski odrosły niemal w całości. Gabinety oferują różnego rodzaju woski – np. azulenowy do wrażliwej skóry, różany do skóry naczynkowej, chlorofilowy łagodzący podrażnienia i pielęgnujący skórę, woski zapachowe np. czekoladowy, miodowy.

Depilacja bikini - w domu czy u kosmetyczki?

Polecamy depilację w salonie kosmetycznym. Domowa depilacja trwa o wiele dłużej niż u doświadczonej kosmetyczki. Ciężko usunąć dokładnie wszystkie włoski, zwłaszcza przy głębokiej depilacji – ciężko jedną ręką napiąć skórę, a drugą zerwać dokładnie pasek.

Ile kosztuje depilacja bikini woskiem i pastą cukrową?

Depilacja woskiem to koszt od 25 do 60zł, depilacja pastą cukrową może kosztować nawet 150zł (w ekskluzywnym salonie; w zwykłych salonach koszt to ok. 80zł)! Oczywiście wszystkie ceny zależą od salonu i miasta – im większe miasto tym drożej. Im głębsza depilacja tym wyższa cena – najdroższa jest oczywiście depilacja brazylijska, czyli całkowite usunięcie włosków z okolic intymnych.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 11:53

Zobacz także

Nasze propozycje