Depilacja woskiem bez tajemnic: depilacja bikini

Poprzedni artykuł: 7 super olejków do ciała Następny artykuł: Must have na upały
Depilacja bikini to jeden z najpopularniejszych zabiegów w gabinecie kosmetycznym. To także często poruszany temat na naszym forum. W piątej części naszego cyklu opowiadamy o rodzajach depilacji intymnej.

depilacja bikini woskiem

Depilacja woskiem to dość szybki i skuteczny sposób na usunięcie owłosienia. Czy wiesz czym różnią się pomiędzy sobą bikini klasyczne, francuskie, brazylijskie? Jaką długość powinny mieć włoski przed depilacją miejsc intymnych? Wszystkie informacje na temat depilacji woskiem okolic bikini.

Na czym polega zabieg depilacji woskiem?

Wosk rozgrzewa się do pół płynnej konsystencji i nakłada zgodnie z kierunkiem w którym rosną włosy. Wosk przykleja się do włosków i wystyga, po czym zrywamy pasek z woskiem. Wosk zrywa się w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów. Przy tej metodzie cebulki włosa stają się słabsze, a depilacja może być rzadsza.

Kiedy nie można wykonywać depilacji woskiem?

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu depilacji woskiem. Nie powinno się go wykonywać jeśli mamy rozszerzone naczynia włosowate, żylaki i zapalenia żył. Jest niewskazany również przy zapaleniach skóry, tuż przed lub po opalaniu, a także przy alergii na wosk. Włoski muszą także mieć określoną długość, jeśli będą krótsze nie przykleją się do wosku.

Sprawdź inne odcinki cyklu 'Depilacja woskiem bez tajemnic':

Chcesz być zawsze naturalnie piękna? Zadbaj o siebie z rabatami na stronie Brasty promocje.

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

29 stycznia 2020, 02:16

Nasze propozycje