Poprzedni artykuł: Jak zrobić odmładzający masaż twarzy w domu? Następny artykuł: TOP 6: bestsellery wśród płynów micelarnych, które warto przetestować

10 rzeczy, które zawsze robią dziewczyny z idealną cerą

Pielęgnacja, , tagi: pielęgnacja twarzy, jak dbać o cerę
Pewnie niejeden raz z zazdrością spojrzałyście na cerę koleżanki lub kobiety spotkanej na ulicy i przez głowę przeszła Wam myśl „chciałabym mieć tak idealną cerę, jak ona”. Ale samo „chcieć” nie wystarczy. Rzadko, która kobieta rodzi się z idealną cerą i zazwyczaj jest ona wynikiem regularnej, skrupulatnej pielęgnacji oraz zdrowego trybu życia. Jakimi nawykami charakteryzują się kobiety z piękną cerą? Oto 10 przyzwyczajeń, których powinnyśmy się od nich nauczyć.

#1 Idealnie dostosowują pielęgnację do typu cery

Niewiele z nas urodziło się z nieskazitelnie piękną cerą. Zazwyczaj jest ona efektem prawidłowego rozpoznania jej typu, a następnie dostosowania dedykowanego jej sposobu pielęgnacji. Warto czytać jak najwięcej o potrzebach naszego rodzaju cery, aby jak najlepiej znać jego potrzeby, wiedzieć czego unikać i sięgać po odpowiednie kosmetyki.

#2 Są wierne swojemu rytuałowi pielęgnacji

Większość dziewczyn, które mogą pochwalić się nieskazitelnie piękną cerą ma swój sprawdzony rytuał pielęgnacyjny oraz listę kosmetyków, którym są wierne od dawna. Warto wyrobić sobie tego rodzaju rytuał oraz nie zmieniać kosmetyków nazbyt często, a skupić się na tych sprawdzonych, które służą naszej cerze. Unikajmy ponadto stosowania zbyt dużych ilości kosmetyków, gdyż zamiast pomóc skórze, najprawdopodobniej jej zaszkodzimy.

#3 Nie zapominają o ochronie przeciwsłonecznej

Słońce to jeden głównych wrogów pięknej cery. Krem ochronny z filtrem powinien być w naszej kosmetyczce przez cały rok, a nie tylko w czasie lata. Nie warto narażać skóry na zbyt wczesne starzenie.

#4 Na bieżąco obserwują stan swojej cery

Kiedy testujemy nowe kosmetyki bądź narażamy skórę na złe warunki atmosferyczne dokładne obserwowanie ewentualnych zmian pojawiających się na skórze to podstawa. Taka szczegółowa obserwacja stanu cery pomaga w określeniu tego, co służy naszej cerze, a co z kolei jej szkodzi.

#5 Nigdy nie zapominają o dokładnym demakijażu

To nawyk, który powinna wyrobić sobie każda z nas. Dokładny demakijaż to absolutna podstawa w pielęgnacji cery i nigdy nie powinnyśmy sobie pozwalać na jego pominięcie, gdyż możemy być właściwie pewne, że na skórze  pojawią się wypryski lub innego rodzaju problemy skórne.  Ważne jest nie tylko zmycie makijażu, ale dogłębne oczyszczenie skóry żelem lub olejkiem, aby w jak najlepszym stopniu przygotować skórę do wieczornej regeneracji.

#6 Dbają o dietę przyjazną dla cery

Zdrowa dieta zawsze zaowocuje dobrym stanem cery, a niezdrowa, pełna przetworzonych produktów – ciągle powracającymi problemami skórnymi. Warto zadbać o włączenie do diety warzyw i owoców, produktów obfitujących w składniki mineralne oraz zdrowe tłuszcze.

#7 Wiedzą, że podstawą dobrego makijażu jest pielęgnacja

To, że makijaż nie wygląda perfekcyjnie zazwyczaj nie jest winą nieodpowiednich kosmetyków kolorowych, a złej pielęgnacji. Zawsze to pielęgnacja cery powinna być dla nasz priorytetem – na pięknej cerze każdy makijaż będzie wyglądał dobrze.

#8 Nie zapominają o dogłębnym nawilżaniu

Wielu dermatologów podkreśla, że odpowiednie nawilżenie to nie tylko krem pospiesznie nałożony przed pójściem spać, ale następujące po sobie nałożenie toniku, serum lub olejku, a na koniec kremu nawilżającego oraz kremu pod oczy. Podobny rytuał powinien towarzyszyć nam rano. Pamiętajmy także, że cerę powinnyśmy nawilżać nie tylko od zewnątrz, ale zapewniać jej odpowiedni poziom nawodnienia od wewnątrz – 1,5 litra wody dziennie powinno być dla nas minimum.

#9 Pamiętają o regularnym złuszczaniu martwego naskórka

Kolejna oczywista podstawa pielęgnacji cery, o której tak często zdarza nam się zapominać.  Kiedy omijamy regularne peelingi cera nie ma możliwości regeneracji, pojawiają się problem zapchanych porów, a później wyprysków. Dzięki peelingom skóra jest o wiele gładsza, lepiej reaguje na maseczki oraz inne produkty pielęgnacyjne.   

#10 Dbają o utrzymywanie czystego otoczenia

Brudne pędzle do makijażu, dawno nie zmieniana pościel i rzadko kiedy dezynfekowany telefon to tylko niektóre z pośrednich przyczyn, które modą powodować problemy skórne. Pamiętajmy o prawidłowej higienie, aby nie narażać się na problemy skórne, których możemy uniknąć, dzięki odrobinie wysiłku.

Polecamy również - 5 najczęstszych błędów w pielęgnacji twarzy.

zdjęcia: Imax Tree

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 12:43

Zobacz także

Nasze propozycje