Poprzedni artykuł: Olejek Bio-Oil na blizny i rozstępy Następny artykuł: Skuteczne sposoby na gładkie i seksowne pośladki

Jak często chodzić do kosmetyczki, fryzjera, na depilację i manicure?

Lubisz korzystać z zabiegów u kosmetyczki, ale nie wiesz jak często powinnaś je powtarzać? Sprawdź naszą ściągawkę i dowiedz się kiedy powinnaś ponownie iść na manicure, pedicure czy depilację woskiem.

jak często powtarzać zabiegi

Jak często robić manicure?

Polecamy: raz na 2 tygodnie

Manikiurzystka nada paznokciom odpowiedni kształt i usunie suche skórki. Dzięki użyciu profesjonalnych preparatów podkładowych, nawierzchniowych oraz kolorowych lakierów, profesjonalny manicure będzie bardziej trwały niż domowy. Jeśli twój manicure potrzebuje tylko odświeżenia, kosmetyczka może opiłować paznokcie i pomalować je od nowa, bez konieczności wykonywania pełnej usługi. Jest to tańsze i zajmuje zdecydowanie mniej czasu, możesz umówić się na zabieg nawet w przerwie na lunch.

Jak często robić pedicure?

Polecamy: co 4 tygodnie

Kosmetyczka sprawnie usunie frezarką zgrubienia i zrogowaciały naskórek, dzięki czemu stopy staną się miękkie i gładkie. Lakier na stopach trzyma się zdecydowanie lepiej niż na dłoniach, dlatego między wizytami wystarczy raz zmyć i pomalować paznokcie w domu. Jeśli zdecydujesz się na pedicure hybrydowy lakier utrzyma się w niezmienionym stanie aż do następnej wizyty – nie będzie odpryskiwał ani tracił połysku, widoczny będzie tylko odrost. Pamiętaj, aby w domu regularnie smarować stopy kremem zmiękczającym z dodatkiem mocznika lub kwasów AHA; jeśli masz problematyczne stopy możesz między zabiegami używać tarki do stóp.

Depilacja woskiem, pastą cukrową i laserowa - jak często?

Polecamy: co 4-6 tygodni lub 8-10 tygodni

Nim pójdziesz na zabieg depilacji woskiem lub pastą cukrową pozwól włoskom odrosnąć, najlepiej do długości ok. 0,5cm. Jeśli włoski są dłuższe warto je delikatnie skrócić przed zabiegiem, dzięki czemu nie będzie aż tak bolesny. Pomiędzy zabiegami wykonuj peelingi i mocno nawilżaj skórę – włoski łatwiej przebiją się przez skórę i będą rzadziej wrastać.

Depilację laserową powtarza się co 8-10 tygodni, aż do osiągnięcia zadowalających rezultatów.

Zabiegi u kosmetyczki - jak często?

Polecamy: w zależności od potrzeb skóry

Na podstawowe zabiegi np. nawilżające, regenerujące zapisujemy się w zależności od potrzeb naszej skóry lub wtedy gdy chcemy po prostu poczuć się piękne i do kosmetyczki idziemy głównie dla przyjemności. Gdy nasza cera jest wymagająca i potrzebuje serii zabiegów (najczęściej od 4 do 10) musimy pojawić się w gabinecie co tydzień lub raz na 2 tygodnie.

Jak często do fryzjera?

Polecamy: co 4-8 tygodni

Jeśli farbujesz włosy nie rób tego częściej niż raz w miesiącu, bo zniszczysz włosy. Między wizytami stosuj specjalne kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych, które zapobiegają blaknięciu koloru i wypłukiwaniu pigmentu.

Dopracowane fryzury z widocznym cięciem czy cieniowaniem wymagają częstszych wizyt u fryzjera oraz poświęcania większej ilości czasu na ich ułożenie, dlatego jeśli nie masz czasu i funduszy na fryzjera wybierz mniej pracochłonne cięcia. Aby zachować włosy w jak najlepszej kondycji między wizytami, pamiętaj o kilku ważnych zasadach: podczas rozczesywania nie szarp włosów, stosuj kosmetyki zapobiegające rozdwajaniu końcówek i unikaj stylizowania włosów gorącymi urządzeniami: prostownicą, suszarką czy lokówką.

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 sierpnia 2019, 19:04

Nasze propozycje