Poprzedni artykuł: Depilacja bikini woskiem i pastą cukrową - jaką metodę wybrać? Następny artykuł: Jak prawidłowo wybrać maseczkę do twarzy?

Jak najlepiej wybrać gabinet kosmetyczny?

Nie byłaś nigdy u kosmetyczki i nie wiesz jakimi zasadami kierować się przy wyborze właściwego gabinetu? A może masz już niewielkie doświadczenie, lecz mimo to nie wiesz, czy wybrany przez ciebie salon spełnia wszystkie kryteria profesjonalnej i godnej zaufania salonu kosmetycznego?
jak wybrać kosmetyczkę i salon kosmetyczny

Wybierz kosmetyczkę z polecenia

Przed pierwszą wizytą w gabinecie kosmetycznym warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia koleżanek. Popytaj wśród znajomych, poszukaj na forum Wizażu informacji o polecanych i odradzanych kosmetyczkach. Możesz dzięki temu uniknąć rozczarowania lub trafić na naprawdę dobrego specjalistę.

Wybierz wykształconą kosmetyczkę

Podczas pierwszej wizyty nie wstydź się pytać o wykształcenie i odbyte kursy - kosmetyczka, która rozwija swoją wiedzę, bierze udział w targach, sympozjach, dodatkowych szkoleniach, na pewno z przyjemnością pochwali się swoim zaangażowaniem. Być może nawet ściany gabinetu ozdobione będą dyplomami. Wystrzegaj się kosmetyczek, które ukończyły kilkutygodniowy kurs, a oferta usług, które proponują, jest niezwykle szeroka. Najlepiej jeśli kosmetyczka posiada co najmniej tytuł technika lub licencjat i ukończyła 2-3 letnią szkołę.

Sprawdź salon kosmetyczny

U kosmetyczki, tak jak w kontaktach międzyludzkich, pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. Wchodząc do gabinetu powinnaś czuć się komfortowo. Zarówno wnętrze, jak i obsługa powinny budzić w tobie pozytywne uczucia. Jeśli widzisz, że kosmetyczka jednocześnie przyjmuje telefoniczne rezerwacje, rozmawia z tobą i w przerwach wykonuje zabieg klientce na fotelu, lepiej niezwłocznie opuść to miejsce - szanse na relaks i porządną pielęgnacje są niewielkie. To, co powinno przede wszystkim rzucać się w oczy, to sterylna wręcz czystość i uporządkowanie. Jeśli z jakichś powodów gabinet lub personel zakładu kosmetycznego nie budzą twojego zaufania, poddaj się sugestii intuicji i poszukaj innego miejsca.

Czystość gabinetu to podstawa

Jedną z najważniejszych cech dobrego gabinetu kosmetycznego jest sterylna czystość. W tej kwestii nie warto iść na żadne ustępstwa i kompromisy. Począwszy od ogólnego wyglądu kosmetyczki, aż po wyposażenie gabinetu (jednorazowe majtki, czepki, rękawiczki, czyste ręczniki i szlafroki zabierane do prania po każdym użyciu przez klientkę) – każdy szczegół jest niezwykle ważny. Podczas nakładania preparatów ze słoiczka kosmetyczka powinna korzystać ze specjalnej szpatułki (nie nabierać np. kremu palcami). Wiele osób pracuje obecnie w rękawiczkach np. podczas wykonywania manicuru czy depilacji woskiem.

Rozmowa z klientem

Otwartość, umiejętność nawiązywania kontaktów i komunikatywność to bardzo ważne cechy, którymi powinna charakteryzować się dobra kosmetyczka. Specjalista powinien przeprowadzić z tobą dokładny wywiad. Umiejętność prowadzenia rozmowy często przekłada się na właściwy dobór zabiegów. Podczas wykonywania zabiegu powinnaś być również informowana o każdym kolejnym etapie (np.: "teraz nałożę maseczkę ściągającą"). Nie bój się pytać, jeśli coś cię zainteresuje,

Jeśli macie ciekawe doświadczenia z salonami kosmetycznymi, zapraszamy do dzielenia się swoją wiedzą!
zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 stycznia 2019, 05:55

Zobacz także

Nasze propozycje