Poprzedni artykuł: Bibułki matujące do twarzy od 9,90zł Następny artykuł: Przetestowane przez Wizaż: peeling kwasem azelainowym

Stwórz swoje własne perfumy!

Zapachy z perfumerii nie do końca ci się podobają? Szukasz czegoś niespotykanego? A może zawsze chciałaś stworzyć swoje własne perfumy? Teraz to możliwe! Odwiedź nowe pachnące miejsce w Warszawie: Mo 61 Perfume Lab.
Mo 61

To pierwsze i jak na razie jedyne miejsce w Polsce, w którym możemy stworzyć spersonalizowany zapach. Składniki pochodzą z Grasse, czyli miejsca, które słynie z przemysłu perfumeryjnego. W momencie mojej wizyty było ich około 100, ale Mo61 czeka na kolejną setkę. Po tym pachnącym miejscu oprowadził mnie Michał Jeger, którego wyszkolili perfumiarze we francuskim Grasse.

Czy w Mo 61 można odtworzyć znany zapach?

- Tworząc z klientem perfumy nie imitujemy znanych marek. Staramy się za każdym razem stworzyć oryginalną mieszankę, jakiej właśnie nie kupi w tradycyjnych perfumeriach. Przeprowadzamy z nim wywiad, aby poznać preferencje i słuchając podkładamy pod nos różne propozycje. Nos to wspaniały narząd, który na ogół nas nie myli - mówi Monika Zagajska, właścicielka Mo 61.

Mo 61

Jak wygląda tworzenie perfum?

Najpierw opowiadamy o tym jakie zapachy lubimy i których perfum używamy, wąchamy różne składniki i wybieramy te, które podobają nam się najbardziej, a potem pod okiem wykwalifikowanego perfumiarza mieszamy własny zapach. Gdy już go stworzymy, składniki oraz ich proporcje zostają zapisane w specjalnej książce, tak by zapach można było odtworzyć przy następnej wizycie.

Jeśli nie do końca wiemy czego chcemy możemy skorzystać z gotowych zapachów stworzonych przez perfumiarzy z Mo61. Ja skusiłam się na zapach Gypsy z mchem, ambrą, bergamotą i vertofixem – idealny, otulający zapach na jesień!

Zapachy dostępne są w 3 standardowych pojemnościach: 149zł / 30ml, 219zł / 50ml, 399zł / 100ml. Świetnym pomysłem jest możliwość wykupienia bonu podarunkowego dla bliskiej osoby, która może sama stworzyć swój niepowtarzalny zapach. W Mo 61 można zorganizować warsztaty zapachowe oraz wieczory panieńskie!

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lutego 2020, 16:27

Nasze propozycje