Poprzedni artykuł: Znamy globalną ambasadorkę Olay! Następny artykuł: HIT! 10 kosmetyków nawilżających do twarzy

Kosmetyki dla kobiet 60+

Po 60. roku życia skóra starzeje się o wiele szybciej niż wcześniej, dlatego warto zadbać o nią w szczególny sposób.

pielęgnacja 60+

Skóra 60+

Bezpośredni wpływ na kondycję skóry po 60. roku życia ma spadek żeńskich hormonów związany z menopauzą. W wyniku tych zmian skóra staje się cienka i atroficzna, zdecydowanie spada jej jędrność i elastyczność oraz pojawiają się głębokie zmarszczki. Owal twarzy staje się mniej wyraźny z powodu zmniejszenia ilości fibroblastów, które przestają produkować odpowiednią ilość kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dodatkowo, dochodzi do zmniejszenia ilości i aktywności gruczołów łojowych i potowych, co sprawia, że skóra staje się sucha.

W tym czasie często pojawiają się również problemy z unaczynieniem skóry. Z jednej strony staje się ona słabiej ukrwiona, a przez to niewystarczająco odżywiona i dotleniona. Z drugiej strony, ściany naczyń ulegają osłabieniu i nadmiernie się rozszerzają, co w konsekwencji prowadzi do zaczerwienienia i pojawienia się rumienia. Kobiety po 60. roku życia również często borykają się z problemem przebarwień i nierównomiernego kolorytu, co jest bezpośrednio związane z niewystarczającą ochroną skóry przed promieniowaniem UV, w szczególności w młodszym wieku.

Kosmetyki 60+

Skóra po 60. roku życia wymaga zaawansowanej i bardzo przemyślanej pielęgnacji. Stosowane kosmetyki powinny działać wielokierunkowo i uwzględniać wszystkie jej potrzeby.

- Priorytetem jest przywrócenie jędrności, elastyczności i spłycenie zmarszczek oraz poprawa owalu twarzy. W tej roli najlepiej sprawdzą się składniki aktywne, takie jak koenzym Q10, mikroalgi liftingujące czy odbudowujące peptydy. Stosowane kremy powinny mieć bogatą, silnie regenerującą konsystencję. Pamiętajmy również o składnikach nawilżających jak np. kwas hialuronowy lub polisacharydy roślinne. Ważną rolę w codziennej pielęgnacji odgrywa również poprawa kolorytu skóry oraz profilaktyka przebarwień, dlatego w szczególności zalecane są kosmetyki zawierające filtry przeciwsłoneczne i składniki rozjaśniające. Nie należy też zapominać o ochronie i wzmocnieniu naczyń krwionośnych – radzi Agnieszka Olejniczak.

kosmetyki 60+

Kosmetyki 60+: Krem przeciwzmarszczkowy 60+ L’Arisse, 19zł; Odbudowujący krem z  transdermalnym kwasem hialuronowym na dzień i na noc 60+ Hialuronowy mikrozastrzyk Soraya, 19,99zł; Krem przeciwzmarszczkowo-odbudowujący Aqua Therapy 60+ Miraculum, 20zł; Intensywny krem-koncentrat na noc 60+ Retinol Prestige Eveline, 19zł; Liftingująca maska do twarzy Perfect Beauty Cera Bardzo Dojrzała 60+ Farmona, 2zł; Krem na dzień remodelujący owal twarzy Odbudowa 65+ Perfecta, 23zł; Przeciwzmarszczkowy krem ujędrniający Biogeniq Dermika, 49zł; Napinający krem przeciwzmarszczkowy pod oczy 60+ Aktywna regeneracja Bielenda, 14zł; Krem napinający kontur oczu i ust AA Technologia Wieku, 19zł

Konsultacja: Agnieszka Olejniczak, kosmetolog i szkoleniowiec marki AA

zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lutego 2020, 12:11

Nasze propozycje