Poprzedni artykuł: Jak prawidłowo testowac perfumy? Następny artykuł: Jak zrobić w 5 minut masaż liftingująco-relaksujący?

Zadbaj o dłonie zimą!

Brak rękawiczek w mroźny dzień oraz zbyt rzadkie stosowanie kosmetyków do rąk szybko odbija się na ich kondycji. Oto 20 kremów, dzięki którym nasze dłonie nie będą suche i spierzchnięte.
krem do rąk na zimę

Skóra dłoni różni się znacznie swoją budową od skóry reszty ciała. Ma bardzo cienką tkankę podskórną, która niedostatecznie chroni przed urazami mechanicznymi. Pozbawiona jest też prawie całkowicie gruczołów łojowych, co redukuje wydzielanie sebum, które w sposób naturalny chroni nasze ręce przed przesuszeniem. W skórze zlokalizowanych jest wiele gruczołów potowych, które zwiększają utratę wody. Ta specyficzna budowa powoduje, że skóra dłoni jest bardzo delikatna i w okresie zimowym wymaga właściwej pielęgnacji, dostosowanej do indywidualnych potrzeb.

Jak zadbać o dłonie zimą?

Raz w tygodniu zrób krótki rytuał pielęgnacyjny. Zacznij od wymoczenia dłoni w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu, soli albo olejku do kąpieli. Później warto zrobić delikatny peeling.

- W przypadku skóry grubej, zrogowaciałej wskazane jest zastosowanie peelingów gruboziarnistych, np. z naturalnymi kwasami AHA (trzcina cukrowa, winogrona, marakuja, ananas), po którym skóra stanie się jaśniejsza, gładka i gotowa na dobroczynne działanie substancji zawartych w kremach. W przypadku bolących pęknięć naskórka lepiej zrezygnować z peelingu – tłumaczy ekspert marki Delawell.

Ostatnim etapem jest nałożenie kremu do rąk. Zimą wybierz przede wszystkim te, które działają odżywczo i regenerująco na skórę. Ten krok powtarzaj za każdym razem, gdy czujesz, że dłonie stają się spierzchnięte i suche. Tubkę kremu zawsze warto mieć pod ręką - w torebce, na biurku, w kuchni albo szafce nocnej.

Twój ulubiony krem do rąk to...?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 15:51

Zobacz także

Nasze propozycje