Poprzedni artykuł: Kosmetyki z miodem – powody, dla których warto je stosować! Następny artykuł: 5 najczęstszych błędów w porannej pielęgnacji twarzy

TOP 6: kremy ochronne na zimę

W czasie zimy nasza cera potrzebuje wyjątkowo silnej ochrony przez mrozem, zimnym wiatrem i promieniowaniem UV. Taka ochrona jest szczególnie niezbędna kiedy wyjeżdżamy na narty lub spędzamy wyjątkowo dużo czasu na dworze. Zobaczcie najbardziej polecane kremy na zimę z KWC!

Standardowe kremy nawilżające, których używamy przez cały rok często mogą nie poradzić sobie z ekstremalnymi warunkami pogodowymi podczas zimy. Wtedy warto sięgnąć po kremy ochronne, stworzone specjalnie z myślą o niskich temperaturach.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru kremu na zimę? Przede wszystkim na to czy krem ma filtr UV - śnieg odbija do 80% promieni UVA i UVB, dlatego też wzbogacenie kremu zimowego o filtr przeciwsłoneczny jest niezwykle konieczne. Ochrona przed słońcem zimą jest tak samo istotna, jak w czasie wysokich temperatur i nie powinnyśmy o tym zapominać. Kolejnym ważnym aspektem podczas wyboru kremu na zimę jest oczywiście jego skład - warto szukać w nim lipidów, wosku pszczelego, gliceryny, witaminy E, alantoiny czy np. masła shea. Kremy na zimę powinny być tłuste, dzięki czemu odpowiednio zabezpieczą cerę przed warunkami atmosferycznymi.

Zobacz także zestawienie najlepszych kremów nawilżających do suchej cery!

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 kwietnia 2019, 12:42

Zobacz także

Nasze propozycje