Poprzedni artykuł: Must have na upały Następny artykuł: 5 nowości do 20zł

Nowoczesne kremy nawilżające na zimę

Zimą skóra twarzy szybko staje się przesuszona i potrzebuje dużej dawki nawilżenia. Tłuste kremy nawilżające o bogatej konsystencji często powodują nadmierne świecenie się cery. Aby uniknąć takiego problemu, warto stosować nowoczesne kremy nawilżające, które są lekkie, ale bogate w składniki nawilżające.
kremy nawilżające na zimę

Lekkie kremy nawilżające

Gęste kremy dają przesuszonej skórze szybkie ukojenie, więc sprawiają wrażenie, że są bardziej skuteczne. Jednak nie oznacza to, że kosmetyki tego typu lepiej nawilżają. Okazuje się bowiem, że nowoczesne kremy oraz kosmetyki typu serum są łatwiej absorbowane przez skórę. Składniki nawilżające zawieszone w lekkich formułach przenikają głębiej, niż te, które zawarte są w cięższych konsystencjach.

- Kremy o ciężkiej konsystencji zawierają zagęszczacze, które mogą hamować wchłanianie się w skórę substancji odżywczych zawartych w kosmetyku. Szczególnie kwas hialuronowy w takiej rzadkiej – wodnej lub żelowej formule – łatwiej może przeniknąć do naskórka i lepiej go nawilżyć. Ważna jest wielkość cząsteczek kwasu hialuronowego – im są one mniejsze, tym łatwiej przenikają przez naskórek do skóry właściwej. Kwas hialuronowy jest tak ważny w skórze, ponieważ wiąże wodę i zatrzymuje ją w skórze – tłumaczy dr Robert Chmielewski, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Medycyny Estetycznej rclinic w Warszawie.

Składniki w kremach nawilżających

Co w swoim składzie powinien mieć kosmetyk do pielęgnacji skóry zimą?

- Nowoczesne kremy odpowiednie na zimę zawierają substancje nawilżające takie jak kwas hialuronowy, mocznik oraz lipidy. Lipidy są bardzo ważne, ponieważ wbudowują się między komórki warstwy rogowej i wzmacniają barierę hydrolipidową, która chroni naskórek przed odparowaniem wody. Mogą być niefizjologiczne, m.in. parafina, olejek jojoba lub migdałowy, wyciąg z owsa, lub fizjologiczne, czyli cholesterol i kwasy tłuszczowe – wyjaśnia dermatolog dr Beata Matuschke. Doskonałym składnikiem zimowych kremów są także ceramidy, które skutecznie utrzymują barierę hydrolipidową na odpowiednim poziomie.

kremy nawilżające na zimę

Nowoczesne kremy nawilżające idealne na zimę: Krem-żel Mineralize Charged Water Moisture Gel MAC, 145zł; Serum na dzień Anti-Wrinkle Instant Hydration Olay 39,99zł; Serum Intensive Moisturizing Flash Luminescence Givenchy, 261zł; Krem nawilżająco–zmiękczający Exomega D.E.F.I. A-Derma, 66zł; Krem Super Rich Repair Dermalogica, 350zł; Krem nawilżający z algami Blue Therapy Biotherm, 275zł

Kremy nawilżające na noc

Kiedy śpimy w pomieszczeniu z włączonym centralnym ogrzewa­niem, skóra błyskawicznie odparowuje wodę. I dlatego rano możesz mieć nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i przesuszenia.

- Szczególnie zimą nie zaniedbuj nawilżania cery kremem na noc. Może on być cięższy, niż ten którego używasz na dzień. Poza tym dobrze jeśli zawiera nie tylko składniki nawilżające, ale także odżywcze np. antyoksydanty i witaminy – tłumaczy Ina Grzech, kosmetolog z rclinic. W przypadku przesuszonej skóry dobrym pomysłem jest nałożenie maseczki nawilżającej na całą noc.

Autor: Kasia Zielonka, miesięcznik Uroda

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 kwietnia 2019, 05:20

Zobacz także

Nasze propozycje