Poprzedni artykuł: Depilacja woskiem bez tajemnic: depilacja rąk Następny artykuł: Żel peelingujący do mycia twarzy i ciała Iwostin Purritin

Jesteś skinny fat? To przez miejscową otyłość!

Pielęgnacja, , tagi: odchudzanie, cellulit
Jesteś szczupła, ale masz fałdkę na brzuchu albo odstające boczki? Wszyscy zachwycają się twoją figurą, a ty wiesz, że bez ubrania czar pryska przez cellulit lub „galaretę” na brzuchu. To znak, że jesteś 'skinny fat'! Sprawdź jak szybko przestać być 'chudym grubasem'!

skinny fat

Skinny fat, czyli chudy grubas

Otyłość miejscowa to nagromadzanie się tłuszczu tylko w określonych miejscach – np. fałdki na brzuchu  i pośladkach, cellulit na udach. Przypadłość ta dotyka głównie osoby szczupłe, który nigdy nie miały problemu z sylwetką. Jadły co chciały, a i tak wyglądały jak osoby zdjęte z okładki kolorowego magazynu – pod warunkiem, że w ubraniu.

Z problemem można poradzić sobie w tradycyjny sposób. Dieta i trening siłowy skutecznie usuwają niewielkie ilości tłuszczu, modelując ciało i ujędrniając je. Alternatywą są także zabiegi dostepne w gabinecie medycyny estetycznej, które rozbiją nagromadzony miejscowo tłuszcz.

Jak walczyć z miejscową otyłością?

Medycyna estetyczna posiada swoje sposoby na „otyłość miejscową”. Można wybrać kriolipolizę, czyli redukcję zalegającej tkanki tłuszczowej za pomocą niskich temperatur, bez użycia igieł ani skalpela. Alternatywą jest mezoterapia igłowa, która polega na wstrzyknięciu substancji odnawiających i rewitalizujących w postaci koktajlu w określone miejsce. Inną skuteczną metoda jest lipoliza ultradźwiękowa, niszcząca strukturę tkanki tłuszczowej, co wyszczupla i modeluje sylwetkę. Z cellulitem rozprawia się natomiast zabieg Cellu’ Contour – mówi Anna Machnik, kosmetolog z Body Clinic w Katowicach.

Niestety, aby uzyskane efekty nie odeszły szybko w zapomnienie, należy na stałe zmienić sposób odżywiania oraz regularnie ćwiczyć np. na siłowni.

Dowiedz się jak pozbyć się cellulitu i co zrobić, aby twoje pośladki była naprawdę sexy!

zdjęcia: PantherMedia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

9 grudnia 2019, 13:52

Nasze propozycje