Poprzedni artykuł: Nutrikosmetyki - dla pięknej skóry, włosów i paznokci! Następny artykuł: 3 popularne mity o nawilżaniu skóry

Co to jest #multimasking? Jeśli jeszcze nie wiesz, koniecznie sprawdź!

Najczęściej produkty do pielęgnacji twarzy przeznaczone są stricte do skóry suchej, normalnej lub tłustej, a przecież każda cera ma różne problemy i potrzeby. A co ze skórą mieszaną? Poznaj #multimasking - nowy sposób pielęgnacji skóry, która ma wiele potrzeb.

multi-masking

Na zdjęciach dziewczyny z Instagrama z #multimasking na twarzy: blogerka Rhian HY z maseczką w militarnych kolorach, piękna blondynka Charlotte Huish i dziewczyna z profilu magazynu sncmagazine

Czym jest #multimasking?

Skóra twarzy wymaga ciągłej pielęgnacji. Kremy, peelingi i maseczki - czego nie robimy dla lepszego wyglądu naszej skóry? Jednak każda cera ma inne potrzeby. Po #strobingu przyszedł czas na nowy trend - Internet podbija nowa technika pielęgnacji skóry! #Multimasking to jednoczesne nakładanie kilku maseczek na twarz. Kluczem do idealnej cery jest dopasowanie produktów do części twarzy i do rodzajów cery. To dobre rozwiązanie dla osób, które mają mieszaną cerę - przetłuszczającą się strefę T i suchą skórę w okolicach oczu i na policzkach. Ta metoda jest idealna dla osób ze skórą, której dotyczy wiele różnych problemów - wrażliwą z rozszerzonymi naczynkami, bardzo zanieczyszczoną na nosie i odwodnioną w pozostałych partiach albo bardzo suchą z przebarwieniami na policzkach.

Metoda #multimasking została rozpropagowana w internecie za sprawą produktu japońskiej firmy Boscia. Jest to system 5 masek do twarzy. Maseczki mają działanie rozjaśniające, nawilżające, oczyszczające i matujące. Każda z nich przeznaczona jest do innej partii twarzy. Technika jednoczesnego nakładania maseczek to szybka regeneracja skóry!

Kobiety, na nowy trend #multimasking odpowiedziały w social mediach. Sposób nakładania masek stał się nie tylko nowym sposobem pielęgnacji twarzy, ale tez kreatywną zabawą.

multi-masking

Na zdjęciach użytkowniczki Instagrama Sonia ZarenanaLea Olga z maseczkami nałożonymi techniką #multimasking

Jak zrobić #multimasking?

Aby wykonać #multimasking nie musisz od razu kupować zestawu Boscia. Wykorzystaj teorię zasady "multimaskowania" i dopasuj maseczki do potrzeb skóry. Musisz wziąć pod uwagę, jakiej pielęgnacji wymagają poszczególne partie twarzy - łagodzenia, matowienia, nawilżania, a może redukcji zaczerwienienia w miejscach, w których masz dużo popękanych naczynek? Dzięki odpowiedniemu nałożeniu maseczek uzyskasz takie same efekty, jak po zastosowaniu profesjonalnego japońskiego zestawu.

Polecamy 12 maseczek nawilżający do twarzy!

Znasz technikę #multimasking? Co o niej sądzisz?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 sierpnia 2019, 07:39

Nasze propozycje