Poprzedni artykuł: Przepis na peeling z fasolki adzuki - super sposób na rozświetlenie sk... Następny artykuł: 11 kosmetyków do bardzo suchej skóry, które pokochasz!

Mycie twarzy bez wody - czy to się sprawdza?

Prawidłowe oczyszczanie skóry to dokładny demakijaż oczu i twarzy, umycie jej żelem, olejkiem lub kremową emulsją oraz tonizowanie. Moja pielęgnacja całkowicie wyklucza drugi krok. Sprawdź dlaczego nie myję twarzy wodą i dlaczego tak mi z tym dobrze!
mycie twarzy bez wody

Mycie twarzy bez wody

Moja skóra nie lubi warszawskiej wody. Reaguje na nią zaczerwienieniem i okropnym wysypem bolesnych niedoskonałości. Co jakiś czas z nadzieją testuję nowe kosmetyki i zawsze kończy się to źle. Stosowałam produkty do różnych rodzajów cery – od tłustej aż po bardzo suchą i ekstremalnie wrażliwą. Zmieniałam konsystencje – wypróbowałam olejki, gęste kremy, lekkie emulsje, żele, pianki. Bez skutku. Każda próba kończy się tak samo.

Mam wrażenie, że niemycie twarzy wodą jest dość niecodzienne. Wszystkie koleżanki zawsze pytają 'no dobra, przecierasz twarz płynem micelarnym, a potem czym ją myjesz? Jak to niczym?' - i naprawdę nie wierzą, że nie mam potrzeby umycia twarzy żelem. Wiem, że większość kobiet (a może nawet wszystkie, które znam) po demakijażu czują, że nadal mają brudną skórę i muszą dokładnie umyć ją żelem głęboko oczyszczającym.

Rozmawiam z wieloma kosmetyczkami i dermatologami i zdania odnośnie niemycia skóry twarzy są podzielone. Jedna grupa twierdzi, że samym płynem micelarnym nie można dokładnie i głęboko oczyścić skóry. Inni uważają, że jeśli woda podrażnia skórę to spokojnie można z niej zrezygnować i stosować produkt, który się sprawdza.

Raz na jakiś czas stosuję peelingi enzymatyczne i domowe peelingi chemiczne z kwasami, które rozpuszczają martwy naskórek i oczyszczają skórę.

Najlepsze płyny micelarne do demakijażu - mój wybór

płyn micelarny do twarzy

  • Woda micelarna H2O Sensibio Bioderma – to był mój pierwszy płyn micelarny i tak naprawdę używam go do dziś. Jest stosunkowo dość drogi, ale bardzo często można go kupić w super promocji 2 w cenie 1.
  • Płyn micelarny 3 w 1 Garnier – duże opakowanie, starcza na naprawdę długo, jest niedrogi i dostępny absolutnie wszędzie.
  • Płyn micelarny do skóry zaczerwienionej Mixa – duża pojemność, idealny, gdy przesadzę z maścią z witaminą A albo peelingami chemicznymi.
  • Lipowy płyn micelarny Sylveco – polski produkt, ma cudowny skład, jest bardzo delikatny dla skory. Możecie mieć mały problem z dostępnością – najlepiej szukać go w zielarniach.

Myślę, że u niektórych osób świetnie sprawdzą się również mleczka i emulsje do demakijażu, których nie trzeba zmywać wodą (np. Cetaphil) oraz chusteczki do demakijażu.

Czy jest tu jakaś osoba, która nie myje twarzy wodą?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 stycznia 2019, 18:39

Zobacz także

Nasze propozycje