Poprzedni artykuł: Jak zrobić domowy wosk do depilacji? Następny artykuł: Ten olej czyni cuda - opóźnia starzenie i pomaga na trądzik!

Ta dziewczyna przez pół roku myła twarz wyłącznie płynem micelarnym. Efekt? Niewiarygodny!

Czy kosmetyki do oczyszczania twarzy może zastąpić wyłącznie płyn micelarny? Historia tej kobiety jest dowodem na to, że ten sposób warto wypróbować.

Codzienne mycie twarzy przy pomocy żelu jest dość żmudnym, ale koniecznym obowiązkiem. W ten sposób pozbywamy się resztek makijażu, zanieczyszczeń oraz martwego naskórka. Coraz częściej jednak mycie twarzy przy pomocy popularnych żeli oczyszczających nie jest do końca polecane, gdyż często podrażniają one skórę lub ją wysuszają. Tak było w przypadku użytkowniczki portalu Reddit, która od pięciu lat zmagała się z trądzikiem oraz miejscami mocno przesuszoną cerą. Dziewczyna zauważyła, że jej cera jest zawsze jeszcze bardziej podrażniona po umyciu jej przy pomocy żelu, postanowiła więc całkowicie zrezygnować z tego sposobu oczyszczania twarzy.

Przez pół roku nie nałożyłam na skórę mydła ani żelu oczyszczającego, a teraz na mojej twarzy widać OGROMNĄ różnicę. Moja cera nadal nie jest idealna, ale widzę ogromny postęp - napisała pod swoim zdjęciem użytkowniczka Reddit. 

Kobieta całkowicie zrezygnowała z mydła i pieniącego się żelu, ale codziennie dokładnie oczyszczała twarz przy pomocy płynu micelarnego, czasami delikatnie spryskiwała ją także wodą termalną. Taki sposób oczyszczania twarzy w jej przypadku przyniósł świetny efekt, co doskonale widać na zdjęciach. Po 6 miesiącach z jej twarzy zniknęły stany zapalne, a cera stała się odżywiona i nawilżona. 

Mycie twarzy płynem micelarnym

Oczyszczanie twarzy przy pomocy wyłącznie płynu micelarnego w ciągu ostatnich kilku lat stało się coraz bardziej popularne. O opinię na temat tego sposobu mycia i oczyszczania cery zapytałyśmy eksperta:

Płyn micelarny składa się przede wszystkim z miceli czyli mikroskopijnych kuleczek, które działają jak magnes, usuwając cząsteczki makijażu oraz nadmiar sebum. Właściwości te sprawiają, że płyn micelarny nie tylko pozwala usunąć nam makijaż i wszelkie zanieczyszczenia, ale jednocześnie nie powoduje podrażnienia skóry, nie narusza bariery hydrolipidowej skóry i co więcej pomaga w jej odbudowie oraz neutralizuje poziom pH skóry. A zatem płyn micelarny łączy w sobie funkcje żelu i mleczka do mycia twarzy oraz toniku. Pozwala na bardzo dokładne oczyszczenie skóry twarzy, jednocześnie nie powodując jej podrażnienia i zaczerwienienia. Część płynów zawiera dodatkowe składniki, które działają np. przeciwtrądzikowo czy też redukują powstawanie naczynek na twarzy. Obecnie polecamy mycie twarzy płyn micelarnym zwłaszcza, gdy mamy skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień. Część dermatologów uważa, że nie można całkowicie zaprzestać mycia twarzy za pomocą wody i żelu, gdyż tylko taka pielęgnacja pozwala na całkowite usunięcie wszelkich zanieczyszczeń zwłaszcza u osób z cerą trądzikową, łojotokową. Podsumowując płyn micelarny stanowi alternatywę dla tradycyjnego mycia twarzy za pomocą wody i żelu oczyszczającego. Sprawdzi się przede wszystkim u osób z wrażliwą skórą, gdyż nie powoduje podrażnienia, wysuszenia skóry, co często obserwujemy podczas tradycyjnego mycia twarzy - wyjaśnia dr Olga Warszawik-Hendzel, specjalista dermatolog z Kliniki Elite - Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki w Warszawie.

Okazuje się więc, że płyn micelarny w niektórych przypadkach może zastąpić żel, jednak taki sposób oczyszczania twarzy może nie sprawdzić się u osób posiadających cerę tłustą i problematyczną. Jeśli jednak mamy nadwrażliwą, przesuszoną cerą warto pomyśleć o zastąpieniu agresywnego żelu właśnie płynem micelarnym. Czy wy również korzystacie z tego sposobu? 

Zobacz także: Sprawdź, jakie produkty do oczyszczania cery polecają użytkowniczki naszego forum!

Źródło zdjęcia: Reddit 

Najlepsze płyny micelarne z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 00:40

Zobacz także

Nasze propozycje