Poprzedni artykuł: Kultowe kosmetyki marki The Ordinary kupicie w Douglasie. Ceny już od... Następny artykuł: Ta nowość z Rossmanna usuwa krostki w 8 godzin! „Zaklejam i budzę się...

Myślisz, że umiesz golić pachy? Wszystkie robimy ten sam błąd

Każda z nas robiła to już tysiące razy, ale większość z nas - niepoprawnie. Okazuje się, że istnieje jedyna słuszna metoda golenia pach.

Co może być skomplikowanego w tak banalnej czynności? Problematyczna może być raczej depilacja delikatnych okolic bikini albo modny dermaplaning, czyli peeling twarzy z użyciem ostrza. Tymczasem okazuje się, że nawet w depilacji pach można popełnić błędy.

Większość z nas goli pachy podobnie jak nogi - nakładamy piankę do golenia i przeciągamy maszynką w górę, pas po pasie, aż zetniemy wszystkie włoski. Jednak włosy pod pachami są zupełnie inne niż na pozostałych partiach ciała. Nie dość, że są grubsze, to jeszcze rosną we wszystkich możliwych kierunkach. Wydaje nam się, że golimy się "pod włos", ale to tylko iluzja. W rezultacie część włosków zostaje tylko skrócona, a nie ścięta tuż przy skórze. Powtarzamy więc czynność do skutku, ryzykując podrażnienia.

prawidłowe golenie pach

Czy istnieje sposób, by golić się szybciej i skuteczniej? Tak, pachy najskuteczniej wydepilujemy metodą "X". Jak to wygląda w praktyce? Dłonią depilowanej ręki naciągamy skórę pod pachą, żeby zapewnić jak najlepszy kontakt ostrza za skórą. Następnie przeciągamy golarką w dwóch płynnych ruchach na kształt litery X. Według amerykańskiej dermatolog Alicii Barby, ta metoda depilacji zapewnia najlepszy kąt golenia i ogranicza liczbę przeciągnięć ostrza do minimum. Efekt? Szybsza depilacja bez podrażnień.

Trochę trudno nam uwierzyć, żeby wykonanie iksa maszynką rzeczywiście usunęło wszystkie włoski pod pachami, ale na pewno wypróbujemy tę metodę. Tymczasem możemy się z wami podzielić jeszcze jedną wskazówką - jeśli macie poczucie, że pianka do golenia za bardzo wysusza skórę, z powodzeniem możecie zastąpić ją odżywką do włosów. Ten kosmetyk zmiękcza włoski i zmniejsza ryzyko podrażnień.

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 14:02

Zobacz także

Nasze propozycje