Poprzedni artykuł: Mam problem: kobiecy wąsik Następny artykuł: Mam problem: suche stopy

Sposób na długie rzęsy

Marzysz o grubych i mocnych rzęsach bez ich przedłużania? Dzięki specjalnym odżywkom wzmocnisz cienkie i rzadkie rzęsy.

Odżywki i serum do rzęs

Serum hamuje wypadanie, odżywia, wzmacnia i pielęgnuje rzęsy oraz inicjuje wzrost nowych włosków. Kosmetyk ma najczęściej postać płynną, którą nakładamy cienkim pędzelkiem wzdłuż linii rzęs, tak jak eyeliner. Dostępne są również wersje przypominające bazę pod tusz, którą nakładamy szczoteczką na rzęsy lub w formie kremu, który wsmarowujemy opuszką palca.

Sprawdź także: Naturalne sposoby na długie rzęsy

Serum do rzęs należy stosować 2x dziennie przez co najmniej 3 miesiące, nakładając je dokładnie wzdłuż linii włosków. Efekty kuracji to zauważalnie mocniejsze i gęstsze rzęsy, które rzadziej wypadają. Odżywki do rzęs można używać również do brwi, by je zagęścić.

odżywki i serum do rzęs

Odżywki i serum odżywiające i pobudzające wzrost rzęs: 1) MAC 160zł, 2) Lashem 220zł, 3) M2 Beaute 399zł, 4) Dermena 35zł, 5) Rapidlash ok. 200zł, 6) Mary Kay 177zł , 7) L'biotica 15zł, 8) Lashfood 215zł, 9) Eveline 14zł, 10) Klapp 250zł, 11) L'Oreal Paris 60zł, 12) Revitacell 140zł, 13) Revitalash 250zł

Z tańszych sposobów polecamy zwykły olejek rycynowy, który można kupić w każdej aptece. Kosztuje tylko kilka złotych, jednak jego stosowanie wymaga cierpliwości i uważnego nakładania, tak by nie dostał się do oka. Najłatwiej nałożyć go za pomocą czystej szczoteczki od tuszu do rzęs.

W ekstremalnych przypadkach, gdy rzęsy nadmiernie wypadają, uległy wypaleniu lub całkowicie wypadły po chemioterapii, można wykonać przeszczep rzęs. Na brzeg powieki przeszczepia się cebulki pobrane z tyłu głowy; nowe rzęsy rosną jak zwykłe włosy, więc trzeba je przycinać.

Próbowałyście odżywek na porost rzęs? Która jest najlepsza?

zdjęcia: Imax Tree

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

29 lutego 2020, 06:41

Nasze propozycje