Poprzedni artykuł: Teraz cerę oczyszczamy metodą 'hot cloth'. Żegnajcie zanieczyszczenia... Następny artykuł: Są tanie (7 zł!) i mają zaskakująco dobry skład! W Rossmanie pojawiły...

Te samoopalacze gwarantują piękną opaleniznę... bez smug :)

To najzdrowszy i najszybszy sposób na piękną opaleniznę, ale większość z nas i tak się go boi. Po jakie samoopalacze warto sięgnąć i jak je aplikować, aby uniknąć smug i zacieków? Listę najlepszych znajdziesz w galerii!

Samoopalacze u wielu z nas kojarzą się raczej negatywnie - z wpadkami podczas aplikacji, nienaturalnym pomarańczowym kolorem lub smugami na całym ciele. Na szczęście obecnie na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele udoskonalonych produktów samoopalających. Gwarantują one na skórze piękny efekt naturalnej opalenizny minimalizując ryzyko wypadku przy pracy. 

Jak przygotować skórę przed aplikacją samoopalacza?

Zaznaczmy, że nawet produkt świetnej jakości może zrobić nam dużą krzywdę, jeśli będziemy aplikować go w nieodpowiedni sposób. Zanim sięgniemy po samoopalacz powinnyśmy pamiętać o dokładnym złuszczeniu naskórka - peeling najlepiej wykonać dzień przed aplikacją samoopalacza. Tuż przed nakładaniem produktu samoopalającego na najbardziej wysuszone partie ciała (łokcie, kolana, kostki) nałóż balsam nawilżający. Samoopalacz najlepiej aplikować przy pomocy specjalnej rękawicy, która gwarantuje równomierne rozprowadzenie kosmetyku na ciele, a przede wszystkim chroni dłonie przez zafarbowaniem. 

Jak nakładać samoopalacz?

Pamiętaj, że samoopalacz należy nakładać energicznymi (najlepiej pionowymi) ruchami cały czas dbając o jego równe rozmieszczenie. Nie zapomnij o przeciągnięciu lekkim ruchem kosmetyku na stopy i dłonie, aby nie pozostawić odznaczających się linii. Po kilku godzinach produkt zazwyczaj należy zmyć i nałożyć balsam intensywnie nawilżający. Aby opalenizna utrzymywała się na skórze jak najdłużej pamiętaj o regularnym nawilżaniu ciała. Teraz, kiedy wiesz już wszystko o aplikacji samoopalacza, zerknij do naszej galerii, gdzie podpowiadamy na jakie samoopalacze warto postawić :)

Zobacz również: Najgorętsze trendy beauty. Trendbook Wizaz.pl - pierwszy taki w Polsce!

Źródło zdjęcia: Pinterest, Pinterest, materiały prasowe

Jeśli samoopalacz nie jest dla ciebie, wypróbuj rajstopy w sprayu z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 czerwca 2019, 17:17

Nasze propozycje