Poprzedni artykuł: Apteczne preparaty na trądzik i zmarszczki już od 3 zł! Następny artykuł: Konkurs: Wygraj zestaw dermokosmetycznych hitów od marki Amaderm!

To recepta na piękną cerę? Poznaj metodę mycia twarzy 4-2-4

Na czym polega popularna w ostatnim czasie metoda oczyszczania twarzy 4-2-4? Oto wszyscy, co powinnyście o niej wiedzieć!

O metodzie oczyszczania twarzy 4-2-4 ostatnio jest bardzo głośno. Metoda ma oczywiście swoje źródła w Korei, gdzie przykłada się niezwykle dużą wagę do dokładnego oczyszczania twarzy. Metoda jest inspirowana dwuetapowym oczyszczaniem cery, czyli myciem twarzy za pomocą oleju, a następnie preparatu na bazie wody. 4-2-4 w nazwie metody to nic innego, jak liczba minut określających, ile ma trwać poszczególny etap.

Zobacz także: Ten kosmetyk to prawdziwy hit! Poznaj wyniki testu NIVEA Silk Mousse!

Krok pierwszy - czterominutowe mycie olejem

Pierwszy krok w metodzie oczyszczania cery 4-2-4 to mycie twarzy olejkiem do demakijażu. Przez cztery minuty masujemy twarz przy jego pomocy, aby dokładnie pozbyć się makijażu. Możemy w tym celu użyć dowolnego olejku do oczyszczania cery, sprawdzi się również olej kokosowy. Olejku nie spłukujemy i przechodzimy do kolejnego kroku.

Krok drugi - dwuminutowe oczyszczanie żelem

Po zakończeniu masażu olejkiem na twarz nakładamy kolejny preparat oczyszczający. Może to być tradycyjny żel, pianka lub inny produkt na bazie wody. Kontynuujemy masaż twarzy przez kolejne dwie minuty.

Krok trzeci - czterominutowe... spłukiwanie

Ostatni krok w metodzie to spłukiwanie, które ma trwać aż cztery minuty. Przez dwie minuty bardzo dokładnie spłukujemy preparaty ciepłą wodą, a przed kolejne dwie - zimną.

Jakie efekty daje mycie twarzy metodą 4-2-4?

Oczyszczanie twarzy metodą 4-2-4 trwa w sumie... 10 minut. Dużo, jak na mycie twarzy, prawda? Mimo wszystko warto spróbować, bo metoda gwarantuje idealnie oczyszczoną cerę i jest polecana przede wszystkim dla osób borykających się z dużymi niedoskonałościami, zaskórnikami i trądzikiem. Mycie twarzy metodą 4-2-4 poza tym ma sprawiać, że cera staje się rozświetlona, gładsza i po prostu wygląda lepiej. Spróbujecie?

Zobacz także: Pogromcy zaskórników i wodoodpornego makijażu - oto najlepsze olejki do oczyszczania twarzy!

Testuj kosmetyki za darmo!

Jeśli tak samo jak my uwielbiasz testować kosmetyki, koniecznie zapisz się do naszego Klubu Recenzentki. A kiedy już sprawdzisz możliwości swojego kosmetyku, dodaj zdjęcie do Looków Wizażanek i oznacz produkty, które wykorzystałaś do wykonania makijażu, manicure czy fryzury.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 12:57

Zobacz także

Nasze propozycje