Poprzedni artykuł: Balsam do opalania - jaki wybrać? Następny artykuł: Test redakcji: Ela testuje urządzenie do domowej mikrodermabrazji Phil...

Nowości kosmetyczne: produkty do oczyszczania i demakijażu twarzy

Prawidłowe oczyszczanie i demakijaż to klucz do zdrowia i piękna naszej skóry. Specjalnie dla Was zebrałyśmy najciekawsze produkty z tej kategorii, które w ostatnich tygodniach pojawiły się na sklepowych półkach.

Gdyby pokusić się o stworzenie pielęgnacyjnej listy grzechów głównych, bez wątpienia na samym jej szczycie znalazłoby się zapominanie o oczyszczaniu skóry twarzy. Ta z pozoru banalna czynność w istocie stanowi absolutną podstawę pielęgnacji.

Ostatnimi czasy, na fali trendu, jakim jest koreańska pielęgnacja skóry, popularność zyskuje oczyszczanie dwuetapowe. Zgodnie z radami Charlotte Cho, autorki „Sekretów urody Koreanek” krok pierwszy to użycie olejku, który świetnie rozpuszcza makijaż i zanieczyszczenia. Następnie, dla uzyskania jeszcze lepszego efektu, sięgamy po kosmetyk oczyszczający na bazie wody. Warto pamiętać, że twarz należy oczyszczać nie tylko wieczorem, ale także rano – pozbywamy się w ten sposób zanieczyszczeń i pozostałości po kosmetykach nałożonych na skórę przed snem.

Oprócz codziennego oczyszczania, warto 1-2 razy w tygodniu zafundować naszej skórze złuszczanie za pomocą kosmetyku peelingującego. Pozbywamy się w ten sposób obumarłych komórek zewnętrznej warstwy naskórka i pobudzamy skórę do produkcji nowych.

Zajrzyjcie do naszej galerii i sprawdźcie, jakie produkty do oczyszczania twarzy trafiły do sprzedaży w ostatnich tygodniach!

Zobacz też: Top 5 z KWC: suche olejki do ciała

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 marca 2019, 19:32

Zobacz także

Nasze propozycje