Poprzedni artykuł: Labioplastyka - plastyka warg sromowych Następny artykuł: Zadbaj o skórę po lecie - 3 najczęstsze problemy po wakacjach

Jak zrobić odmładzający masaż twarzy?

Masaż twarzy działa skuteczniej niż niejeden krem. W połączeniu z serum odmładzającym potrafi zdziałać cuda. Anastasia Achilleos, kosmetyczka gwiazd i ekspert marki Olay w dziedzinie pielęgnacji skóry twarzy, stworzyła specjalny masaż twarzy, który odmładza i nawilża skórę. Przeczytaj jej porady i naucz się jak odpowiednio masować twarz.
odmładzajacy masaż twarzy

Jak zrobić masaż twarzy? 3 porady Anastasii Achilleos

Masaż twarzy - krok 1: nawilżanie skóry

Masaż twarzy - krok 1

Nałóż krem ujędrniająco – modelujący na dłonie. Ułóż ręce w pozycji „jak do klaskania”, pionowo, poniżej brody. Połóż dłonie na policzkach, przesuwając je ku górze, aż do skroni. Przesuń koniuszki palców do wewnętrznych kącików powiek. Okrąż oczy kilkakrotnie cały czas delikatnie masując. Czynność powtórz na szyi i dekolcie.

Masaż twarzy - krok 2: pielęgnacja skóry

Masaż twarzy - krok 2

Nałóż dwie porcje serum na opuszki palców i rozprowadź kosmetyk po twarzy. Wklep serum w całą powierzchnię czoła, następnie w okolice oczu. Przesuń opuszki palców od nasady nosa przez policzki, po zewnętrznej stronie uszu, w dół aż do brody, cały czas energicznie wklepując. Wklep kosmetyk również na szyję i dekolt.

Następny etap polega na delikatnym uciskaniu skóry. Zacznij od czoła, naciskaj delikatnie i utrzymuj ucisk przez 3 sekundy. Powtórz czynność wzdłuż linii czoła, pozwalając skórze wchłonąć serum. Ten sam ruch wykonuj w okolicy oczu, na policzkach i w okolicy ust, subtelnie uciskając i wolno licząc do trzech.

Wyciśnij jeszcze jedną porcję kosmetyku na koniuszki palców, ogrzej ją, a następnie nałóż okrężnym ruchem na czoło. Przesuń dłonie w górę czoła okrążając obszar oczu, poprzez nasadę nosa i w dół, w stronę ust. Na brodzie skrzyżuj ręce, przesuń dłonie w stronę karku, a następnie poprzez dekolt aż do mostka, cały czas delikatnie masując skórę.

Masaż twarzy - krok 3: odnowa skóry

Masaż twarzy - krok 3

Na koniec wyciśnij 2-3 porcje serum na opuszki palców i rozprowadź po twarzy, szyi i dekolcie. Następnie zasłoń twarz i uciskając delikatnie przesuń dłonie po całej twarzy i rozprowadź na skórze produkt. Nie ma konieczności intensywnego wmasowywania kosmetyku, wystarczy delikatny dotyk, tak aby skóra wchłonęła serum.

Opracowane na podstawie mat. prasowych Olay

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 stycznia 2019, 01:31

Zobacz także

Nasze propozycje