Poprzedni artykuł: Letnia kolekcja Solar i Letnia Loteria od Oriflame! Następny artykuł: 4 składniki kosmetyków prosto z ogrodu!

Akcja ścieranie: wszystko o peelingach chemicznych

Chcesz mieć gładką skórę o jednolitym kolorycie, bez zmarszczek, blizn i przebarwień? Zastosuj peeling chemiczny! Sprawdź, jak działają peelingi chemiczne i dlaczego je stosować!

peeling chemiczny

Jak działa peeling chemiczny?

Mobilizuje skórę do odnowy komórkowej, dlatego może być traktowany jako skuteczny element profilaktyki antystarzeniowej. Reguluje proces dojrzewania naskórka oraz wzmaga produkcję kolagenu i elastyny.

Peeling chemiczny - efekty

Właściwości peelingów nie ograniczają się tylko do odświeżenia szarej i zmęczonej skóry, ale ich zaletą jest także rozwiązywanie wiele problemów cery w każdym wieku: wygładzają drobne zmarszczki, rozjaśniają przebarwienia, usuwają zaskórniki, zmniejszają blizny, zmniejszają produkcję sebum i zwężają rozszerzone pory.

Jaki peeling chemiczny wybrać?

Podczas wizyty dermatolog dokładnie obejrzy naszą skórę i dobierze odpowiedni peeling. Każdy z peelingów ma inne właściwości np. Yellow Peel odmładza i rozjaśnia skórę, a kwas pirogronowy świetnie reguluje wydzielanie sebum i działa antybakteryjnie.

Jak wygląda zabieg?

Po oczyszczeniu skóry na leczoną powierzchnię wacikiem lub pędzelkiem nakłada preparat w formie płynu, żelu lub maski. Niektóre kwasy, jak np. kwas glikolowy, wymagają dodatkowo neutralizacji specjalnym preparatem. Zabieg za każdym razem kończy się zabezpieczeniem skóry kremem łagodzącym.

Jak wygląda skóra po peelingu chemicznym?

1 lub 2 dni po zabiegu skóra może pozostawać zaczerwieniona, a proces złuszczania zazwyczaj następuje po 3-4 dniach. Może przebiegać delikatnie lub silniej, co zawsze uzależnione jest od rodzaju użytego preparatu.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Wybierz kosmetyki o działaniu łagodzącym i nawilżającym oraz kremy ochronne z wysokimi filtrami.

Przeciwwskazania do peelingów chemicznych

Przede wszystkim jest to trwała ekspozycja na słońce, dlatego peelingi lepiej wykonywać jesienią, zimą i wczesną wiosną. Inne przeciwwskazania to ciąża, karmienie piersią, alergie skórne, opryszczka, niektóre leki (antybiotyki i leki nasercowe), podrażnienia i uszkodzenia skóry.

Czy peelingi trzeba stosować w serii?

Niekoniecznie, ponieważ już 1 zabieg przynosi widoczne rezultaty. Można go wtedy stosować doraźnie, jako jeden z elementów wieloskładnikowej kuracji, np. odmładzającej. Peelingi najlepsze efekty przynoszą stosowane w serii, średnio po 6 zabiegów.

Peeling chemiczny - cena

Cena pojedynczego zabiegu to około 150-300zł

Konsultacja: dr Agnieszka Bliżanowska, Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm w Warszawie

zdjęcia: PantherMedia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 sierpnia 2019, 19:00

Nasze propozycje