Poprzedni artykuł: Wybiel zęby w 10 dni z Białą Perłą! Następny artykuł: Przed wielkim wyjściem: maseczki bankietowe

Masz trądzik? Te peelingi chemiczne musisz wypróbować!

Walczysz z trądzikiem, ale czujesz, że same leki i odpowiednia pielęgnacja skóry to za mało? W takim razie peeling chemiczny to coś dla ciebie – może być zastosowany w trakcie leczenia oraz po jego zakończeniu. Wspomaga terapię przeciwtrądzikową i zapobiega nawrotom niedoskonałości skórnych. Zobacz, który peeling chemiczny będzie dla ciebie najlepszy.

Peelingi chemiczne na trądzik

Peelingi chemiczne na trądzik

Peeling chemiczny dobiera się do rodzaju skóry, jej potrzeb i niedoskonałości, z którymi boryka się pacjentka:

  •  Blizny potrądzikowe i przebarwieniakwas TCA (trójchlorooctowy) występuje w stężeniach od 10% do 50%. W zależności od oczekiwanych rezultatów do peelingu stosuje się odpowiednie stężenie preparatu i aplikuje w kilku warstwach. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zarumieniona. Następnie skóra zmienia kolor na brązowy i można mieć poczucie „skorupki” na skórze. Właściwe złuszczanie rozpoczyna się po 2-3 dniach od zabiegu i trwa ok. 3-4 dni.
  •  Trądzik zaskórnikowy, przebarwienia, łojotok –roztwór Jessnera to mieszanina rezorcynolu, kwasu salicylowego, kwasu mlekowego i etanolu. Bezpośrednio po peelingu skóra może być zarumieniona. Po 2-3 dniach od zabiegu rozpoczyna się proces złuszczania, który w zależności od intensywności zabiegu, może być delikatny lub bardziej nasilony. Trwa kolejne 3-4 dni.
  •  Błyszcząca się skóra –kwas pirogronowy reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza tłustość skóry, działa antybakteryjnie, a dodatkowo pobudza wytwarzanie kolagenu w skórze i ją rozjaśnia.
  •  Trądzik zaskórnikowy i grudkowo-krostkowy - mieszanka Turnover Peel (salicylowy, pirogronowy i retinowy) zmniejsza grubość naskórka i powoduje odnowę komórek skórno-naskórkowych. Wspomaga leczenie i zapobiega pojawianiu się trądziku zaskórnikowego i grudkowo-krostkowego. Może być stosowany również w przypadku skóry zaczerwienionej i ze zmianami zapalnymi. Skuteczny w profilaktyce trądziku różowatego grudkowo-krostkowego.
  •  Przebarwienia i działanie odmładzające – mieszanka kwasów: glikolowego, retinolowego, azelainowego, fitowego i kojowego, popularnie znana jako Yellow Peel, świetnie się sprawdza przy zaburzeniach łojotokowych oraz do usuwania następstw trądziku, doskonała dla skór dojrzałych.
  •  Wyrównanie kolorytu, spłycenie zmarszczek –  żel złuszczający Glykopeel (kwas glikolowy, kojowy, ekstrakt mącznicy lekarskiej, morwy białek i witaminy A, C, E) nie może być stosowany w aktywnym trądziku, wykorzystywany jest natomiast w profilaktyce i podtrzymywaniu efektów, gdyż świetnie zmniejsza rogowacenie i nawilża.
  •  Skóra wrażliwa, nierówny koloryt, stany zapalne – delikatnie złuszczający kwas migdałowy będzie odpowiedni nawet dla osób w wrażliwą skórą. Peeling kwasem migdałowym nawilża oraz w pewnym stopniu rozjaśnia przebarwienia pozapalne i blizny potrądzikowe.

Konsultacja: dr Edyta Engländer, Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm we Wrocławiu

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 marca 2019, 18:41

Zobacz także

Nasze propozycje