Poprzedni artykuł: Kosmetyki do tłustej skóry, które pokochasz latem! Następny artykuł: Jedziesz na festiwal? Sprawdź co musisz zabrać ze sobą!

Przetestowane przez Wizaz: peeling kwasem migdałowym

Jeśli Twoja delikatna cera wymaga oczyszczenia, peeling kwasem migdałowym jest dla Ciebie. Sprawdź moje wrażenia po przetestowaniu zabiegu!

uśmiehnięta kobieta

Dla kogo peeling kwasem migdałowym?

Przy mojej skłonnej do podrażnień i dość płytko unaczynionej cerze, odpadają wszelkie formy oczyszczania manualnego i działanie silniejszych kwasów.

Kwas migdałowy złuszcza skórę w sposób łagodny i niepowodujący podrażnień. Jest zatem przeznaczony dla osób z cerą z problemami, czyli dla mnie. :) Świetnie nadaje się nie tylko dla osób ze skórą wrażliwą i problematyczną, ale także dla cer z trądzikiem oraz cery dojrzałej.

Peeling kwasem migdałowym – jak wygląda zabieg?

Cały zabieg trwał około 35min. Po kuracji kwasem, przyszedł czas na łagodzącą maseczkę, która przyniosła ulgę w delikatnym pieczeniu. Peeling kwasem migdałowym - z uwagi na fakt, że został dobrze dobrany do potrzeb mojej skóry - nie spowodował żadnych podrażnień. Od razu po wyjściu z gabinetu skóra nie była nawet zaczerwieniona.

Peeling kwasem migdałowym – ocena i opinie

Pierwszy efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu, ale przy większych problemach, jak przebarwienia i nierówny koloryt, konieczne może być wykonanie kilku zabiegów.

Po peelingu moja skóra była wygładzona i miękka w dotyku. Proces złuszczania na szczęście przebiegł dość łagodnie. Jedynie pierwszego dnia po zabiegu miałam uczucie lekkiego ściągnięcia skóry i pieczenia, ale nie było to uciążliwe.

Naskórek złuszczał się delikatnie przez kilka dni – nie miałam problemów z suchymi skórkami, już delikatny makijaż świetnie dawał radę. Co ważne, pod makijaż bezwzględnie należy używać kremu z wysokim filtrem 40 SPF.

Nie mam większych problemów z przebarwieniami skóry, ale peeling skutecznie przyspieszył zniknięcie plamek po pojedynczych krostkach. Skóra nabrała blasku, a twarz promiennego wyglądu. :)

Zabieg testowałam w SkinClinic Med & Beauty, ul. Stawki 4B w Warszawie.

Sprawdź także recenzję zabiegu LipoShock oraz test zabiegu Jetpeel!

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 11:50

Zobacz także

Nasze propozycje