Poprzedni artykuł: Pingwinkowa seria z wanilią Isana na zimę! Następny artykuł: SkinPerfection™ L'Oreal Paris dla perfekcyjnej skóry

Jak dbać o skórę z pierwszymi zmarszczkami?

Czy wiesz, że skóra zaczyna się starzeć już w wieku 25 lat, a według niektórych dermatologów nawet od 20 roku życia? Sprawdź jak należy pielęgnować cerę z pierwszymi zmarszczkami!

Nie bez powodu kremy nazywane są PRZECIWzmarszczkowymi – najważniejsze jest zapobieganie i spowalnianie procesów starzenia, które są zdecydowanie łatwiejsze niż późniejsza próba zmniejszenia czy zlikwidowania zmarszczek.

Skóra z wiekiem zaczyna tracić jędrność, wolniej się regeneruje, a zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne. Skóra staje się coraz cieńsza i coraz bardziej sucha, co odbija się na jej elastyczności  i sprężystości. Oczywiście w młodym wieku nie jest to tak widoczne jak np. w wieku 50 lat, ale warto dostarczać skórze niezbędnych jej składników, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny. W młodym wieku pojawiają się przede wszystkim delikatne zmarszczki ekspresyjne związane z mimiką twarzy, najczęściej w okolicy oczu i ust.

Do codziennej pielęgnacji warto oprócz zwykłych produktów nawilżających dołączyć kosmetyki na pierwsze zmarszczki. Ich działanie można wzmocnić na kilka sposobów:

  • masaż wykonywany podczas nakładania kremu doskonale relaksuje i odpręża mięśnie, tym samym spowalniając proces starzenia
  • gimnastyka twarzy zapobiega tworzeniu się zmarszczek i koryguje te, które już powstały
  • kwasy – złuszczają naskórek, stymulują produkcję kolagenu i pobudzają skórę do regeneracji
  • dermoroller – krótkie igły podczas masażu pobudzają skórę do produkcji kolagenu; dodatkowo zwiększa przenikanie składników aktywnych w głąb skóry
  • botoks – sprawdzi się u osób z silną mimiką twarzy, u których utworzyła się np. lwia zmarszczka

Tych składników szukaj w kosmetykach: rozjaśniająca witamina C, nawilżający kwas hialuronowy, antyoksydanty spowalniające procesy starzenia skóry, kofeina w kremach pod oczy usunie obrzęki i cienie.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 13:24

Zobacz także

Nasze propozycje