Poprzedni artykuł: 5 zasad perfekcyjnej depilacji woskiem Następny artykuł: Dlaczego warto stosować tonik do twarzy?

Usuń plamy z samoopalacza

Ciemne smugi i plamy potrafią odstraszyć od stosowania samoopalacza. Sprawdź, jak skutecznie się ich pozbyć.
plama samoopalacz

Plamy z samoopalacza powstają na skórze najczęściej z 2 powodów:

  • Brak wprawy przy nakładaniu samoopalacza – jeśli jesteś początkująca wybierz samoopalacz z dodatkiem barwnika – od razu widzisz, gdzie nie nałożyłaś produktu.
  • Nieodpowiednio przygotowana skóra – przed nałożeniem samoopalacza zawsze zrób peeling i użyj balsamu nawilżającego. Brzydkie plamy najczęściej powstają w miejscach, w których skóra była gruba, szorstka i niedostatecznie nawilżona.

Oto 4 sposoby, dzięki którym usuniesz nieestetyczne plamy, smugi i zacieki z samoopalacza:

  1. Zrób peeling – wykorzystaj gruboziarnisty peeling lub specjalne peelingujące rękawice. To najlepszy i najszybszy sposób, żeby pozbyć się świeżych plam.
  2. Użyj cytryny – cytryna ma znakomite właściwości rozjaśniające; natrzyj plamę plasterkiem lub sokiem wyciśniętym z cytryny. Jeśli zabarwiły ci się dłonie, wymocz je w wodzie z dodatkiem kwasku cytrynowego.
  3. Użyj sody – wilgotną szmatkę zanurz w sodzie i delikatnie pocieraj ciemne miejsca. Soda świetnie wybiela i peelinguje skórę.
  4. Pasta z sody i cytryny – usunie najbardziej oporne plamy ze skóry. Wymieszaj kilka łyżeczek sody oczyszczonej z sokiem z cytryny, aż uzyskasz konsystencję gęstej pasty. Nałóż ją na wilgotną skórę i wcieraj kolistymi ruchami.
zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lutego 2019, 15:25

Zobacz także

Nasze propozycje