Poprzedni artykuł: Skuteczne sposoby na gładkie i seksowne pośladki Następny artykuł: Po co zębom płukanki?

Kiedy do podologa?

Gabinety podologiczne stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju, dlatego podpowiadamy kiedy zwykły pedicure w gabinecie kosmetycznym to za mało i z jakimi problemami warto zgłosić się do podologa.

podolog

Pedicure leczniczy u podologa

Podolog to osoba, do której warto się wybrać przy problemach ze stopami, takimi jak odciski, modzele, pękające pięty, nadmierna potliwość, kurzajki, grzybica czy wrastające paznokcie. Nieprawidłowo czy niehigienicznie wykonane zabiegi (np. założenie klamry na wrastającym paznokciu, zdiagnozowanie grzybicy, brodawek czy usunięcie bolesnych odcisków) mogą mieć poważne konsekwencje dla pacjenta. Do gabinetów podologicznych zgłaszają się także pacjenci z problemem stopy cukrzycowej oraz osoby, które nie mają problemów zdrowotnych, ale potrzebują porady w kwestii profilaktyki oraz odpowiedniej pielęgnacji stóp.

- Słowo podologia wciąż jest dla ludzi zagadką, gdy szukają pomocy, najczęściej wybierają chirurgów lub kosmetyczki, bo to te osoby są uważane za niosące ulgę – de facto do niedawna tak było. Dopiero gdy zetkną się z gabinetem podologicznym widzą rzeczywistą różnicę – mówi Ewa Bielecka z Gabinetu podologicznego Satin.

Kiedy należy zgłosić się do podologa?

- Stopy to wciąż element, który skrzętnie ukrywamy w butach, co za tym idzie nie musimy obnosić się z nimi na co dzień. Przeciętny pacjent naszego gabinetu szuka pomocy dopiero w momencie gdy ból jest już nie do wytrzymania, lub wtedy gdy problemy są na tyle widoczne, że aż uniemożliwiają normalne relacje społeczne (wyjście na basen, plażę) - dodaje Ewa Bielecka.

Tak naprawdę do podologa można zgłosić się w każdym momencie. Nie ma lepszego lub gorszego dnia na to by świadomie i bezpiecznie zadbać o swoje stopy. Pamiętajmy o tym, że głównym zadaniem podologa jest profilaktyka. Oczywiste jest to, że pacjentami, którzy bezzwłocznie muszą pojawić się u takiego specjalisty to osoby, u których wystąpił już problem bólowy lub powstała jakaś niepokojąca zmiana.

Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się pacjenci?

W gabinetach podologicznych wyróżnić możemy 3 grupy pacjentów:

  • świadome osoby, uczęszczające regularnie na zabiegi profilaktyczne, dla których dbałość o stopy stała się tak oczywista, jak regularne wizyty u fryzjera czy dentysty
  • pacjenci w trakcie terapii, którzy zgłosili się z problemem wrastających paznokci, kurzajkami oraz wieloma innymi problemami zarówno na skórze, jak i na paznokciach
  • osoby, które zakończyły terapię i które regularnie przychodzą do gabinetu na podstawowy zabieg podologiczny lub na rutynowe kontrole. Są to pacjenci, którzy doświadczyli już bólu i dyskomfortu związanego z problemami na stopach i za żadną cenę nie chcieliby powrotu problemu.

Konsultacja: Ewa Bielecka, Gabinet podologiczny Satin w Warszawie, satin.pl

zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lutego 2020, 02:17

Nasze propozycje