Poprzedni artykuł: TOP 6: kremy ochronne na zimę Następny artykuł: 6 kosmetyków, które możesz zastąpić olejem kokosowym

5 najczęstszych błędów w porannej pielęgnacji twarzy

Większość z nas przywiązuje dużą wagę do wieczornej pielęgnacji i nie do końca skupia się na porannym rytuale. Ograniczone czasem w pośpiechu zapominamy o potrzebach cery i często popełniamy drobne błędy, które w późniejszym czasie dają o sobie znać. Czego powinnyśmy się wystrzegać? Oto 5 głównych przewinień.

#1 Lekceważysz dokładne mycie twarzy po przebudzeniu

"Myłam twarz wieczorem, więc rano nadal powinna być czysta" - nic bardziej mylnego! W czasie snu cera wydziela sebum, poci się, pozbywa się martwego naskórka - powstają więc na niej duże zanieczyszczenia. Pojawia się tu także kwestia poduszki, która nie oszukujmy się - nigdy nie będzie idealnie czysta. Dlatego też powinnyśmy podchodzić do porannego mycia twarzy z taką samą starannością, jak do tego, którego wykonujemy pod koniec dnia. Osoby posiadające tłustą cerę powinny umyć twarz najlepiej za pomocą dobrze dobranego żelu lub emulsji, z kolei te z Was, które borykają się z suchą cerą mogą (co ważne - dokładnie!) oczyścić twarz za pomocą samej wody, wody termalnej i toniku, aby nie narażać cery na wysuszenie.

#2 Używasz zbyt gorącej wody

Spryskiwanie twarzy lekko zimną wodą może nie jest najprzyjemniejszym sposobem na rozpoczęcie poranka, ale jest o wiele lepsze dla skóry, od mycia jej ciepłą lub gorącą wodą. Przede wszystkim dlatego, że wysoka temperatura wody przyczynia się do wysuszenia cery, podrażnień, a nawet powstawania wyprysków. Letnia lub lekko zimna woda będzie łagodniejsza dla cery, a także pomoże w pozbyciu się porannej opuchlizny na twarzy oraz w obszarze pod oczami - dzięki temu cera nawet po źle przespanej nocy wygląda bardziej świeżo i promiennie.

#3 Zbyt późno nakładasz krem

Po myciu twarzy lub porannym peelingu nie powinnaś zwlekać z aplikacją kremu nawilżającego. Zaleca się, aby przerwa między zakończeniem mycia twarzy, a nałożeniem kremu nie była dłuższa niż 30 sekund. W innym razie (a w szczególności zimą) narażamy cerę na wysuszenie i ściągnięcie, których możemy uniknąć kiedy szybko zaaplikujemy krem.

#4 Nie używasz kremu z filtrem

Zarówno zimą, jak i latem powinnyśmy zadbać o to, by używać kremu z filtrem. Podczas wyboru idealnego kremu nawilżającego warto sprawdzić, czy wzbogacono go o filtr przeciwsłoneczny. Powinnyśmy także pamiętać, że po nałożeniu kremu ochronnego z filtrem SPF musimy odczekać od 20 do 30 minut zanim wyjdziemy z domu.

#5 Nie nakładasz kremu pod oczy

Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka, dlatego też wymaga wyjątkowo systematycznej i dokładnej pielęgnacji. Jeśli chcemy jak najbardziej wygładzić zmarszczki lub opóźnić ich powstawanie powinnyśmy (prawidłowo!) nakładać krem pod oczy zarówno na noc, jak i na dzień. Dzięki temu nie tylko odżywimy skórę pod oczami, a także zadbamy o świeży wygląd makijażu w tej okolicy.

Zdarzyło Wam się popełniać te błędy?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 marca 2019, 01:35

Zobacz także

Nasze propozycje