Poprzedni artykuł: Ten olej czyni cuda - opóźnia starzenie i pomaga na trądzik! Następny artykuł: Karolina Szostak opalała się w okularach czy przesadziła z jasnym kore...

Czy peeling może... zatkać pory? Zobaczcie, co przydarzyło się temu chłopakowi!

Czy używanie peelingu mechanicznego może być... niebezpieczne?

Kochamy peelingi - zarówno te do twarzy, jak i do ciała (zwłaszcza te wspomagające walkę z cellulitem!). Regularne złuszczanie martwego naskórka pomaga zachować gładką, świetlistą skórę. Okazuje się jednak, że nawet podczas tej prostej czynności może dojść do nieoczekiwanych wypadków. Wpadłybyście na to, że mikrogranulki mogą... zapchać wasze pory?

A jednak wygląda na to, że w ekstremalnych przypadkach jest to możliwe. Jeden z członków społeczności portalu Reddit.com opisał zaskakujący wypadek, który przydarzył mu się podczas mechanicznego złuszczania twarzy. Jedna z peelingujących mikrogranulek jakimś sposobem utknęła we wnętrzu pora jego skóry, zatykając go i tworząc widoczną wypukłość. Chłopak pokazał zdjęcie i zwrócił się do innych użytkowników z prośbą o pomoc - nie miał pomysłu, jak pozbyć się "nieproszonego gościa" spod skóry.

Źródło zdjęcia: Reddit.com

Na zdjęciu wygląda to jak wyjątkowo duży zaskórnik, ale w rzeczywistości to niebieska, nierozpuszczalna mikrogranulka. Osoby czytające wątek zasypały chłopaka różnymi, nie zawsze bezpiecznymi, sposobami na jej usunięcie. Niektórzy radzili użycie pętelkowej łyżeczki unny, inni sugerowali sięgnięcie po zdezynfekowaną igłę (brrr!). Ostatecznie sprawa została rozwiązana dzięki ciepłemu kompresowi (otworzył pory) i delikatnym wyciśnięciu granulki przy użyciu specjalnych, sterylnych nakładek na palce.

Źródło zdjęcia: Reddit.com

Czy ta historia ma dla nas jakiś morał? Cóż, przykład tego internauty pokazuje, że peelingi zawierające nierozpuszczalne mikrogranulki mogą nic być tak bezpieczne, jakby się wydawało. Być może osoby o skórze ze skłonnością do rozszerzonych porów powinny wybierać raczej peelingi enzymatyczne a jeżeli już koniecznie mechaniczne to takie, które mają rozpuszczalne granulki.

Co sądzicie o tej historii? Czy miałyście "wypadki" z peelingami?

Zobacz też: Zaskakujący trik na wągry - ta dziewczyna usuwa je... nicią dentystyczną

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecamy produkty pomagające zwężyć pory z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 kwietnia 2019, 17:54

Zobacz także

Nasze propozycje