Poprzedni artykuł: HOT: ulubione kosmetyki i pielęgnacja Kamilli Baar Następny artykuł: Jak dobrać perfumy do osobowości i stylu życia?

3 sposoby na piękne, seksowne usta

Marzysz o gładkich, dużych i seksownych ustach? Oto 3 sposoby, które pomogą uzyskać ci ten efekt!
Seksowne usta

Wargi pozbawione są podskórnej tkanki tłuszczowej, przez co są one wrażliwe i gorzej znoszą zimno. Są za to dobrze ukrwione. Doskonały wpływ na usta mają stymulujące krążenie peelingi i masaże, które nie tylko wygładzą wargi, ale też je uwydatnią. Domowe peelingi wykonujemy 1 raz w tygodniu przy pomocy miękkiej szczoteczki do zębów lub drobnych ziaren cukru.

Odpowiednia pielęgnacja ust

Pielęgnacja ust powinna opierać się na składnikach nawilżających, odżywczych i regenerujących. Najlepsze będą kosmetyki zawierające nawilżającą glicerynę, wazelinę lub kwas hialuronowy, natłuszczające masło shea, odżywczy retinol i witaminę E, czy łagodzący i utrzymujący wilgoć aloes. Pamiętajmy też o filtrach UV – skóra ust, pozbawiona ochrony w postaci tłuszczu, jest szczególnie narażona na promieniowanie słoneczne, a w konsekwencji, starzenie się.

Drobne zmarszczki przy ustach

Jeśli czujesz, że twoje usta potrzebują silnej regeneracji, pomyśl o wizycie u doświadczonego kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. Silnie nawilżający zabieg Intraceuticals czy odmładzający Regeneris wypełnią drobne zmarszczki i odświeżą okolicę ust.

- Usta poddajemy takim samym zabiegom, jak  skórę. Unikamy tylko mocnych peelingów chemicznych - tłumaczy ekspert.

Masz za małe usta?

Nie każdy został obdarzony przez naturę pełnymi ustami. Wąskie wargi często postarzają - na szczęście istnieją metody, które w bezpieczny i odwracalny sposób pomogą nadrobić drobne niedociągnięcia Matki Natury.

- Do powiększania ust stosujemy kwas hialuronowy. Efekt zależy od rodzaju i ilości preparatu, te "gęstsze" dają bardziej oczywisty efekt powiększenia - tłumaczy dr Dorota Kwiatkowska. Efekt widoczny jest od razu po zabiegu, i utrzymuje się nawet do kilku miesięcy.

Konsultacja: dr Dorota Kwiatkowska, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej ze SkinClinic Med&Beauty w Warszawie

Sprawdź przepis na cukrowy peeling do ust oraz sposoby na pełniejsze usta

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 sierpnia 2019, 18:56

Nasze propozycje