Poprzedni artykuł: Czy kosmetyki naturalne muszą mieć certyfikaty? Następny artykuł: Jak wygląda pierwsza wizyta u kosmetyczki?

Pierwsza wizyta w SPA - jak się zachować?

Wizyty w SPA stają się coraz popularniejsze, jednak nie zawsze wiemy co wypada, a czego nie wypada robić. Dowiedz się jak się przygotować - co zrobić z telefonem, o co zapytać podczas rezerwacji i czy wypada dać napiwek.
pierwsza wizyta w SPA

Bez względu na to, czy spędzasz weekend w hotelu czy wyskoczyłaś w trakcie lunchu na masaż do gabinetu SPA obowiązują cię te same zasady. Pamiętaj, że pobyt w SPA służy relaksowi i wypoczynkowi, dlatego warto się odprężyć, zapomnieć o problemach dnia codziennego i wyłączyć telefon. Zachowuj się kulturalnie i nie przeszkadzaj innym gościom – oni również chcą się wyciszyć. Jeśli czegoś nie wiesz nie wstydź się zapytać personelu – z chęcią odpowiedzą na nurtujące cię pytania.

Rezerwacja zabiegów w SPA

Zazwyczaj trzeba umówić się z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem – jeśli dzwonisz w ostatniej chwili musisz się liczyć z mało dogodnym terminem czy godziną zabiegu, a nawet brakiem wolnych miejsc! Hotele SPA w weekendy są najczęściej pełne. Jeśli chcesz zrezygnować z zabiegu pamiętaj, żeby odwołać wizytę – jeśli nie zrobisz tego odpowiednio wcześnie, możesz zostać obciążona rachunkiem za niewykonana usługę.

Podczas rezerwacji warto dopytać o to, czy możesz poddać się zabiegowi – gdy np. jesteś w ciąży, dopadło cię przeziębienie albo masz okres.

Nie spóźniaj się, przyjdź 15 minut wcześniej, żeby mieć czas na przebranie się i wypełnienie ankiety dotyczącej chorób, przeciwwskazań do zabiegu czy np. preferencji siły nacisku podczas masażu. Jeśli się spóźnisz zabieg będzie trwał krócej!

Przebieralnia w SPA

Nie polecamy zabierać ze sobą wartościowych przedmiotów – SPA najczęściej nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szafce; portfel, dokumenty, telefon czy biżuterię lepiej zostawić w depozycie w recepcji. Koniecznie wycisz telefon – zarówno ty, jak i inni klienci wybraliście się do SPA, aby się zrelaksować.

Do przebrania dostaniesz jednorazowe majtki i kapcie oraz szlafrok. W hotelach SPA dopuszczalne jest przebranie się w pokoju i zejście w szlafroku bezpośrednio na zabieg, natomiast jest to niemile widziane w zwykłych hotelach, gdzie strefa SPA jest tylko dodatkiem. W daily SPA, czyli gabinetach w mieście, po przebraniu się w szlafrok możesz zrelaksować się w strefie ciszy z filiżanką zielonej herbaty, bądź od razu zostajesz skierowana do pokoju, w którym będzie wykonywany zabieg.

Jak wygląda zabieg w SPA?

W pokoju zabiegowym włączona jest relaksująca muzyka, światło jest przygaszone, często palą się świece i kominki z olejkami zapachowymi. Jeśli poddajesz się masażowi, masażystka poprosi cię o okrycie się dużym ręcznikiem lub pomoże ci w tym. Jeśli jest ci chłodno poproś o dodatkowy ręcznik lub koc. Masowana część ciała jest odkryta, natomiast reszta ciała pozostaje przykryta. Jeśli nie chcesz masażu jakieś części ciała (np. piersi) wystarczy to powiedzieć w trakcie zabiegu.

  • Jeśli krępuje cię mężczyzna masażysta podczas rezerwacji zaznacz, że chcesz, aby zabieg wykonywała kobieta.
  • Po masażu olejkami warto wstrzymać się z prysznicem na kilka godzin – skóra lepiej wchłonie składniki, stanie się odżywiona i miękka.
  • Po zabiegu możesz kupić w SPA specjalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała w domu. Są one najczęściej dostępne tylko w gabinetach, nie kupisz ich w zwykłym sklepie.
  • Nie ma obowiązku wręczania napiwku, ale jeśli jesteś szczególnie zadowolona z zabiegu możesz wręczyć terapeucie 15-20% wartości zabiegu. Za granicą często napiwek jest doliczany do rachunku.
zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 marca 2019, 07:39

Zobacz także

Nasze propozycje