Poprzedni artykuł: W ten sposób pozbędziesz się z ciała pryszczy oraz zmniejszysz widoczn... Następny artykuł: Znamy sposób na usunięcie worków pod oczami w kilka minut

Ten gadżet z Biedronki zapewni ci idealnie biały uśmiech. Zapłacisz za niego mniej niż 20 zł

Szczoteczki soniczne są bardzo modne. Teraz możecie wypróbować ich działanie m.in. dzięki promocji w Biedronce.

Nadal myjesz zęby zwykłą szczoteczką? To oszczędne rozwiązanie, ale mało korzystne dla zdrowia i urody twojego uśmiechu. Nasze zęby codziennie narażone są na powstawanie osadów od kawy, herbaty, wina, coli czy papierosów. Często nie zdajemy sobie sprawy, że narastaniu kamienia nazębnego sprzyja nawet woda mineralna (zwłaszcza ta o wysokiej zawartości minerałów). Zwykłe szczotki nie radzą sobie z tym wyzwaniem, a te soniczne i elektryczne usuwają kamień ok. sześć razy skuteczniej.

Model biedronkowej marki Hoffen kupisz za jedyne 19,99 zł, w komplecie z zestawem czterech wymiennych końcówek. Promocja trwa od 11.02 do 27.02. Dlaczego warto wybrać się do dyskontu po to urządzenie?

szczoteczka soniczna z Biedronki

Jak działa szczoteczka soniczna?

Być może masz na półce szczoteczkę soniczną, ale taką... do twarzy. Urządzenie to zasadniczo zmieniło sposób, w jaki pielęgnujemy cerę, pomagając nam skutecznie wymiatać zanieczyszczenia z rozszerzonych porów i delikatnie usuwać nieestetyczne suche skórki. Podobne rozwiązania stosowane są w higienie jamy ustnej, i to od drugiej połowy lat 80.

Na czym polega technologia soniczna? Soniczna szczotka wytwarza fale dźwiękowe o częstotliwości 260Hz. Rozchodzą się one w mydlinach z pasty, tworząc uderzające w powierzchnię zębów i dziąseł bąbelki. Dlatego szczoteczka soniczna działa... na odległość. Potrafi usuwać płytkę nazębną nie tylko w punkcie kontaktu, ale także ok. 3-4 mm od włosia. Dzięki temu oczyszcza przestrzenie międzyzębowe znacznie lepiej niż szczotka tradycyjna. 

Czym się różni szczoteczka soniczna od elektrycznej? Ta druga łączy działanie ruchów pulsacyjnych i oscylacyjnych. Z kolei soniczne szczoteczki wykonują ruchy wymiatające, czyli takie, jakie powinniśmy wykonywać szczotką manualną, o ile używamy jej zgodnie z zaleceniami. Czy soniczna szczotka jest więc lepsza od tej elektrycznej? Tu zdania stomatologów są podzielone. Na pewno jednak soniczna szczoteczka jest zalecana osobom z wrażliwymi dziąsłami, bo jest dla nich znacznie delikatniejsza niż jej elektryczna wersja.

Szczoteczka soniczna - efekty

Już po 2-3 tygodniach używania szczoteczki sonicznej powinniśmy zauważyć zmiany w wyglądzie zębów. Możemy spodziewać się:

  • rozjaśnienia przebarwień.
  • spowolnienia procesu odkładania się kamienia nazębnego.
  • usunięcia plamek z osadu w miejscach nieciągłości szkliwa.
wybielanie zębów przed i po

Każdy, u kogo pasty wybielające nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów, powinien być zadowolony z działania szczoteczki sonicznej. 

Czym szczotka z Biedronki różni się od tych 10-20 razy droższych? Przede wszystkim, model Hoffen działa na baterie, a nie wbudowany akumulator. Ma także nieco mniejszą prędkość. Markowe szczotki soniczne wykonują 31 tys. ruchów na minutę, a modele premium - nawet do 62 tys. Szczoteczka z Biedronki oferuje nam zaledwie 24 tys. ruchów na minutę. To niewiele więcej niż soniczne szczoteczki podróżne, które można upolować już za kilkadziesiąt złotych. 

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 kwietnia 2019, 22:06

Zobacz także

Nasze propozycje