Poprzedni artykuł: Usuń plamy z samoopalacza Następny artykuł: Spakuj się na wyjazd - kosmetyczka fanki pielęgnacji

Dlaczego warto stosować tonik do twarzy?

Tonik nadal jest tajemniczym kosmetykiem dla większości kobiet. Znajduje się w praktycznie każdej linii pielęgnacyjnej, jednak mało kto wie, czemu należy go używać. Sprawdź dlaczego powinnaś stosować tonik do twarzy!

tonik do twarzy

Czy warto stosować tonik do twarzy?

- Tonik ma bardzo szerokie zastosowanie. Orzeźwia i oczyszcza cerę, usuwa nadmiar tłuszczu, zanieczyszczeń fizjologicznych i resztki makijażu. Pomaga zmniejszyć widoczność porów na twarzy, redukuje pojawianie się zmarszczek. Zapewnia dodatkową ochronę cery przed dymem papierosowym, smogiem i wszelkimi toksynami. Przez stymulację przepływu krwi na twarzy napina skórę, nadając jej świeży wygląd - tłumaczy Monika Augustyniak, kosmetyczka i manager Instytutu Urody BANDI.

Jednak najważniejszą funkcją toniku jest przywracanie odpowiedniego poziomu pH skóry. pH naszej skóry jest często zmieniane przez produkty, którymi oczyszczamy i zmywamy makijaż. Dzięki tonizowaniu przywracamy funkcje obronne skóry. Staje się ona odświeżona i odzyskuje blask. Dzięki kwaśnemu odczynowi powierzchnia skóry broni się przed zasiedlaniem przez patologiczne grzyby i bakterie, których obecność mogłaby spowodować zachwianie naturalnej równowagi mikrobiologicznej powierzchni naskórka, a przez to schorzenia dermatologiczne.

Jaki tonik do twarzy wybrać?

Dobierz go do potrzeb swojej skóry: nawilżający, odświeżający, delikatnie złuszczający, matujący, łagodzący albo przecizmarszczkowy. Dzięki składnikom aktywnym dodatkowo pielęgnuje skórę i przygotowuje ją na kolejne kroki pielęgnacji.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 07:39

Zobacz także

Nasze propozycje