Poprzedni artykuł: 6 kroków, dzięki którym pozbędziesz się suchych i spierzchniętych ust Następny artykuł: Perfumy niszowe – od jakich zacząć?

Urodowy kwestionariusz: ulubione kosmetyki i pielęgnacja Anny Jagodzińskiej

Supermodelka i bizneswoman. Jako jedyna Polka była na okładce amerykańskiego magazynu „Vogue”. Niedawno na warszawskiej Saskiej Kępie otworzyła wegańskie bistro Think Love Juices.

Od czego zaczynasz dzień?

Od podziękowania, że mogę się obudzić i stawić czoła nowym wyzwaniom. Lubię brać życie garściami, więc dla mnie szczęściem jest każdy kolejny dzień.

Celebrujesz każdą chwilę czy żyjesz w ciągłym biegu?

I tak, i tak, staram się zachować zdrową równowagę.

Czy chciałabyś coś w sobie poprawić?

Nikt nie jest perfekcyjny, każdy chciałby coś w sobie zmienić, ale wydaje mi się, że to właśnie nasze niedoskonałości czynią nas pięknymi. Dzięki nim każdy jest inny.

Jak dbasz o siebie na co dzień?

Piję dużo wody i zielonych soków, zdrowo się odżywiam. Staram się zawsze wybierać produkty, które nie są przetwarzane, i traktować pokarm jako energię dla ciała, umysłu i duszy. Jeśli chodzi o ruch, najważniejsze są drobne rzeczy, które robimy codziennie. Dlatego zamiast czekać na windę, wchodzę po schodach, a samochód parkuję ulicę dalej, abym mogła zrobić sobie dłuższy spacer.

Twój sposób na stres?

W stresujących sytuacjach staram się pamiętać, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Zawsze dobrze jest też zatrzymać się na chwilę i wziąć kilka głębokich oddechów.

Twoje kosmetyczne odkrycie?

Może nie jest to odkrycie na miarę XXI wieku, ale dla mnie niezastąpionym kosmetykiem jest suchy szampon.

Korzystasz z zabiegów kosmetycznych?

Tak, staram się chodzić na masaż przynajmniej raz w miesiącu. Korzystam także z algowych zabiegów na ciało.

 Czy lubisz się malować?

 Nie, ponieważ po pierwsze, nie potrafię, a po drugie, chcę, żeby po pracy moja cera mogła odpocząć od kosmetyków.

Ulubione perfumy?

Cuir Beluga Guerlaina o pięknym waniliowo-pudrowym zapachu.

Kobieta, którą podziwiasz?

Moja mama, Angelina Jolie, Beata Tyszkiewicz i wiele innych. Inspirują mnie kobiety silne i niezależne. Uważam, że powinnyśmy się wspierać i szanować. Wspaniale jest mieć w kobiecie przyjaciela.

Co lubisz w sobie najbardziej?

Chyba to, że życie mnie pasjonuje.

Ulubione kosmetyki?

Pielęgnacji twarzy nie wyobrażam sobie bez różanej maseczki Sisleya, kosmetyków francuskiej marki Embryolisse i nawilżającego serum Hydrating B5 Skinceuticals. Rano dodaję sobie energii wodą do ciała La Prairie, wieczorem lubię zanurzyć się w lawendowej pianie Lavender Foaming Bath marki Khiel’s. Często stosuję też balsam do wrażliwej skóry Santaverde i maskę do włosów Intensive Repair Hair Mask Klorane.

Pełen wywiad znajdziecie w luksusowym miesięczniku "Uroda życia" (marzec 2016/nr 3). Rozmowę przeprowadziła Danuta Bybrowska.

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 10:37

Zobacz także

Nasze propozycje