Poprzedni artykuł: Choroby dziąseł coraz większym problemem wśród Polaków Następny artykuł: Najlepsze paski wybielające zęby [RANKING]

Waciki wielorazowe do demakijażu GLOV i Hello Body - jak ich używać?

Waciki wielorazowe do demakijażu GLOV i Hello Body powoli wypierają tradycyjne - jak ich używać?

Zero waste, czyli ograniczanie zużycia plastiku i innych surowców to obecnie mocny trend także w świecie kosmetycznym. Marki szukają rozwiązań na zminimalizowanie odpadów i szerzą ekologiczne podejście do dbania o urodę. Ostatnio coraz więcej mówi się o zamianie wielorazowych wacików na te, których można używać wielokrotnie. Zazwyczaj wielorazowe płatki kosmetyczne wykonane są z włókien bambusa lub bawełny organicznej i po upraniu można używać ich ponownie. Co ciekawe, 1 wacik wielokrotnego użytku odpowiada zużyciu około 100 tradycyjnych płatków do makijażu. Przestawiając się na ekologiczne waciki nie tylko generujemy mniej odpadów, ale także oszczędzamy. Gdzie kupić takie waciki i jak ich używać? Podpowiadamy!

Waciki wielorazowe Glov

Jedna z pierwszych marek, która w Polsce zaczęła sprzedawać płatki kosmetyczne do wielokrotnego użytku to Glov. Brand słynie już z rękawic do demakijażu twarzy, które zmywają podkład przy pomocy wody. Asortyment marki ciągle się powiększa i Glov obecnie oferuje także wielorazowe płatki kosmetyczne - Glov Moon Pads. Eko-waciki są sprzedawane w różnych zestawach. Za 3 sztuki zapłacimy jedynie 19,90 złotych, a za 5 sztuk - 29 złotych. Dostępne są na stronie marki oraz w perfumeriach Sephora oraz w Hebe.

Płatki wielorazowe Glov można umyć ręcznie przy pomocy mydła lub uprać w pralce. Po wyczyszczeniu i wyschnięciu można używać ich na nowo z ulubionym kosmetykiem do demakijażu lub po prostu z wodą. Takie płatki starczą na wiele miesięcy, bo są bardzo wytrzymałe.

glov płatki wielorazowe

Waciki wielorazowe Hello Body

Niedawno marka Hello Body również wprowadziła do swojej oferty ekologiczne płatki kosmetyczne. Są wykonane w 80 proc. z włókien bambusa oraz w 20 proc. z bawełny. Wielorazowe płatki sprzedawane są w zestawie 10 sztuk w cenie 59,99 złotych, a zestaw zapakowany jest w ekologiczny woreczek. Płatki są bardzo delikatne dla skóry i mogą używać ich nawet kobiety posiadające cerę wrażliwą i skłonną do podrażnień. Są wytrzymałe i można prać je w pralce w temperaturze 40 stopni (najlepiej w woreczku, który jest dołączony do zestawu). Waciki wielorazowe od Hello Body cieszą się ogromną popularnością - na stronie internetowej marki bardzo często są wyprzedane!

hello body płatki kosmetyczne

Waciki wielorazowe DIY

Waciki wielorazowe do demakijażu można także wykonać samodzielnie. W internecie wiele dziewczyn dzieli się zdjęciami płatków do demakijażu, które wykonały własnoręcznie. Wystarczy, że w szafie znajdziecie stary t-shirt lub ręcznik w 100 procentach wykonany z bawełny. Następnie wystarczy wyciąć kółeczka i zszyć ze sobą dwie warstwy. Wielorazowe waciki otrzymujecie w całości za darmo. ;)

Wielorazowe płatki kosmetyczne opinie

Używanie wielorazowych płatków kosmetycznych ma wiele zalet i staje się coraz bardziej popularne. Nie tylko robimy dobry uczynek dla środowiska, ale także przyczyniamy się do rozwoju pozytywnego ruchu zero waste. Poza tym to także duża oszczędność. Opakowanie płatków kosmetycznych to wydatek około 5 złotych, a zużywa się je bardzo szybko. Waciki wielorazowe starczą na wiele miesięcy, a kosztują niewiele więcej. Naszym zdaniem ekologiczny demakijaż to mocny trend i niedługo większość kobiet przerzuci się z jednorazowych płatków na te wielorazowe. Podejmiecie wyzwanie? :)

Zobacz także: TOP 6: bestsellery wśród płynów micelarnych, które warto przetestować

Zdjęcie główne: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

5 grudnia 2019, 20:27

Nasze propozycje