Poprzedni artykuł: Romantyczna kąpiel Następny artykuł: Zrób to sama: tonik z zielonej herbaty

HIT! Złuszczające skarpetki

Skarpetki złuszczające do stóp to najnowszy hit, który warto wypróbować nim nadejdzie wiosna i czas na lekkie, odkryte buty. Sprawdź dlaczego!
skarpetki złuszczające do stóp

Po zimie nasze stopy są najczęściej bardzo przesuszone i szorstkie, ciężkie, ciepłe obuwie pozostawia po sobie otarcia i zgrubienia. Jeśli nie masz czasu na profesjonalny pedicure w salonie kosmetycznym, a pumeks i tarka do stóp nie przynoszą oczekiwanych efektów, koniecznie wypróbuj skarpetki złuszczające.

Jak stosować złuszczające skarpetki?

Umyj i osusz stopy, zmyj lakier z paznokci. Otwórz skarpetki i włóż w nie stopy. Dzięki specjalnym paskom samoprzylepnym możesz dopasować rozmiar skarpetek do swoich stóp. Zostaw je na czas określone przez producenta (najczęściej jest to 90-120 minut). Aby wzmocnić ich działanie możesz dodatkowo założyć zwykłe, bawełniane skarpetki. Żeby przyśpieszyć złuszczanie możesz moczyć nogi w ciepłej wodzie.

skarpetki złuszczające do stóp

Skarpetki złuszczające do stóp:(1) Purederm 26zł, (2) Magic Foot Peel 99zł, (3) EpilFeet 99zł, (4) Cosmabell 79zł

Jak działają skarpetki złuszczające?

Formuła skarpetek złuszczających opiera się przede wszystkim na takich składnikach jak:

  • kwas mlekowy
  • kwas salicylowy
  • kwas glikolowy
  • kwas cytrynowy
  • mocznik

Skóra na stopach zaczyna się łuszczyć po 4-7 dniach i trwa to przez około tydzień. Najlepiej nie zrywać skóry, nie używać tarki i nie stosować kremów nawilżających. Efekt cię zaskoczy – znikną wszystkie zgrubienia, a stopy staną się idealnie miękkie i gładkie. Taki domowy zabieg możesz przeprowadzać raz w miesiącu.

Uwaga! Skóra naprawdę mocno  i nieestetycznie się złuszcza – jeśli chcesz mieć gładkie stopy przed ważną imprezą, wiosną albo po prostu planujesz założyć odkryte buty, zaplanuj zabieg odpowiednio wcześniej.

zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

4 lipca 2020, 22:29

Nasze propozycje