Poprzedni artykuł: Naturalnie i odżywczo – podstawy letniej pielęgnacji ciała Następny artykuł: Już niedługo ruszy nowa promocja Rossmanna! Tym razem za pół ceny kupi...

Te linie na paznokciach mogą oznaczać raka

Możesz być zaskoczona, jak wiele chorób można wyczytać z samej płytki paznokcia. Sprawdź, co oznaczają pionowe, brunatne kreski na powierzchni płytki.

Wykonując efektowny manicure raz na dwa tygodnie ciężko czasami przyjrzeć się dokładnie samym paznokciom. Na stan naszej płytki powinna nam zwrócić uwagę stylistka wykonująca zabieg, lub my same powinnyśmy czasami bardziej się nad nimi pochylić. Wszystko dlatego, że niektóre schorzenia są wręcz na nich wypisane.

Zobacz także: Odważny pedicure to hit na Instagramie

Zmiany na płytce paznokcia - co oznaczają 

Szczególnie niepokojące są wszelkiego rodzaju przebarwienia na paznokciach. Do najbardziej niebezpiecznych należą pionowe paski o brązowym zabarwieniu, które z czasem rozszerzają się. Jeśli zauważymy je u siebie, powinniśmy natychmiast udać się do dermatologa, bo mogą oznaczać one czerniaka, czyli niebezpiecznego raka skóry. Warto zbadać najmniejszą smugę, ponieważ zdrowe paznokcie nie posiadają tego typu zmian.

Zobacz także: Francuski manicure powraca w nowej odsłonie - jak wygląda deep french

Innym objawem, który powinien zwrócić twoją uwagę jest żółkniecie paznokci. To częste w przypadku palaczy. Jeśli jednak wykonujesz odpowiednio manicure, dbasz o zdrowy tryb życia, a twoje paznokcie wolniej rosną i żółkną, może to oznaczać, że cierpisz na reumatoidalne zapalenie stawów lub chorobę płuc.

Niektórych chorób i dolegliwości nie da się przewidzieć lub uniknąć, warto natomiast na bieżąco obserwować swój organizm i zmiany w nim zachodzące, by móc w porę zareagować i udać się do lekarza. Paznokcie są jedną z najbardziej czułych części ciała, które mówią nam też chociażby, że brakuje nam ważnych witamin, takich jak A, D i E, ponieważ wtedy zaczynają się łamać i rozdwajać. 

Obserwujecie swoje paznokcie gdy wykonujecie manicure? 

Źródło zdjęcia głównego:  Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

9 grudnia 2019, 06:01

Nasze propozycje