Poprzedni artykuł: 5 składników w kosmetykach do pielęgnacji, na które trzeba uważać Następny artykuł: Jak zmotywować się do ćwiczeń - kilka skutecznych porad

5 pytań, które warto zadać nowej manikiurzystce

Publikuj, , tagi: manicure, manikiurzystka
Zazwyczaj, kiedy idziemy wykonać usługę manicure po raz pierwszy towarzyszy nam stres. Nie wiemy na co się zdecydować - żel, hybryda, a może tylko wzmocnienie paznokci? Nie wiemy na jakiego specjalistę trafimy, czy da radę sprostać naszym oczekiwaniom. Zawsze, umawiając się na wizytę po raz pierwszy warto zadać manikiurzystce kilka podstawowych pytań, by rozwiać swoje wątpliwości i obawy co do wizyty w danym salonie. A jakich? Czytajcie dalej!

1. Czy akcesoria używane przy manicure (np. pilnik, patyczki do skórek) są jednorazowe, czy pracuje w rękawiczkach i czy w gabinecie sterylizuje się narzędzia wielokrotnego użytku (np. cążki) w autoklawie?

Higiena pracy jest najważniejsza, gdyż dzięki zachowaniu odpowiednich procedur, nie grozi nam żadne zakażenie (np. wirusem HIV, WZW, grzybicą).  Jeśli manicurzystka zapewni Cię, że w jej gabinecie przestrzega się zasad higieny, a także podczas zabiegu wyciągnie narzędzia zapakowane w specjalny pakiet, udowadniając tym samym, że narzędzia są sterylne - jesteś w dobrych rękach.

Nie bój się zadawać tego pytania! Masz do tego całkowite prawo, a dobry specjalista nie będzie czuł się urażony , tylko z chęcią odpowie Ci na Twoje pytania i rozwieje wątpliwości.

2. Na jakich produktach pracuje się w danym salonie

Warto przed zabiegiem zrobić małe rozeznanie i dowiedzieć się jakie marki lakierów są obecnie polecane na rynku, które posiadają atesty i nie wywołują bolesnych uczuleń.

To bardzo ważne, by manikiurzystka pracowała na firmach znanych,  testowanych dermatologicznie i jak najbardziej bezpiecznych dla Ciebie. Powinna udzielić Ci wyczerpującej odpowiedzi, podając nazwy marek, a także udzielić informacji o ewentualnych składnikach mogących powodować alergię, byś mogła stwierdzić, czy masz na nie uczulenie.

3. Czy możesz liczyć na poradę i wybór odpowiedniego dla Ciebie manicure

Nie musisz znać się na każdym rodzaju stylizacji paznokci, ważne by osoba, która zajmuje się Twoimi dłońmi potrafiła Ci dobrze doradzić, w zależności od Twoich potrzeb.  Wiadomo, że kiedy wyjeżdżasz na długi urlop i chcesz cieszyć się, przez cały ten czas, pięknymi paznokciami nie powinnaś decydować się na manicure tradycyjny, gdyż niestety nie jest aż tak trwały. Nie martw się, że nie wiesz co wybrać. Dobra specjalistka z pewnością Ci doradzi.

4. Zapytaj o przeciwwskazania

Chcesz zrobić sobie hybrydę, bo koleżanka zrobiła i dzwonisz do manikiurzystki by również się umówić? Zapytaj czy taki manicure jest dla Ciebie wskazany, by na wizycie nie okazało się, że niestety nie można go wykonać ze względu np. na zmienioną chorobowo płytkę paznokcia.  Manikiurzystka z pewnością powie Ci czy możecie umówić się na wizytę, bez obaw o odmówienie wykonania zabiegu na miejscu.

5. Zapytaj o pielęgnację po zabiegu

Czasami to niestety nasza wina, że paznokcie nie trzymają nam, lub zabieg odżywiający nie odżywił ich na tyle, na ile powinien. Zapytaj swojej manikiurzystki jak należy obchodzić się z paznokciami po konkretnym rodzaju manicure, by cieszyć się nim jak najdłużej. 

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lipca 2019, 00:45

Nasze propozycje