Poprzedni artykuł: Idealny sposób na zmarszczki - joga twarzy Następny artykuł: Ten składnik sprawia, że włosy Hindusek są mocne i błyszczące!

5 zasad, których powinnaś przestrzegać po zabiegu przedłużania rzęs

Właśnie przedłużyłaś sobie rzęsy. Efekt jest piorunujący, a Ty chcesz jak najdłużej cieszyć się efektem takim jak poniżej? Oto 5 wskazówek, które ułatwią Ci pielęgnację rzęs, a jeśli będziesz ich przestrzegać, będziesz mogła cieszyć się nimi dłużej!

Metoda 3:1

Woda i para wodna

Woda oraz para wodna działają niszcząco na rzęsy w pierwszych 48 godzinach po aplikacji. 24 godziny po zabiegu bezwzględnie unikaj kontaktu rzęs z wodą! Jest to czas, w którym klej wiąże rzęsę sztuczną z rzęsą naturalną. Nie korzystaj przez 48h z miejsc, w którym spotkasz nadmierną wilgoć – baseny, sauny itp.

W tym czasie nie planuj również żadnych zabiegów fryzjerskich, podczas mycia, suszenia rzęsy mogą ulec zniszczeniu. Zabiegi takie jak farbowanie również nie są wskazane – opary amoniaku mogą spowodować szybsze wypadanie rzęs. Niektóre zabiegi kosmetyczne również wpłyną na trwałość rzęs, rozplanuj je w taki sposób, aby nie były wykonywane przez 48h po zabiegu przedłużania rzęs.

Jeśli w okresie 48 godzin od wykonania zabiegu jesteś umówiona na zabiegi stomatologiczne typu scaling lub piaskowanie a nie możesz ich przełożyć, poproś o zasłonięcie oczu. Zwróć uwagę również na gorące napoje oraz posiłki które parują na twarz przy spożywaniu.

Tłuszcz

To zabójca nr 2 dla rzęs – jednak tego trzeba wystrzegać się przez cały okres noszenia sztucznych rzęs. Nie używaj na okolice oka żadnych preparatów zawierających tłuszcz. Dopuszczalne są toniki oraz jednofazowe płyny do demakijażu. Stosując tłusty krem do twarzy na noc zaczekaj, aż się wchłonie przed pójściem spać. Sprawdzaj dokładnie składy kosmetyków, których będziesz używać na okolice oczu. 

Metoda 1:1

Higiena oka

Nieprawdą jest, że podczas noszenia rzęs nie wolno w ogóle myć oczu! Między rzęsami, oraz pomiędzy łączeniem rzęsy naturalnej z tą sztuczną gromadzi się brud i kurz. Jest to idealne środowisko dla bakterii oraz pasożytów. Nie dopuść do ich rozwoju i dbaj o higienę oczu myjąc je codziennie. Czesz regularnie swoje rzęsy, aby unikać ich plątania się specjalną szczoteczką i pamiętaj o tym, aby regularnie ją wymieniać.

Tusz do rzęs

Podczas noszenia rzęs nie używaj absolutnie tuszu do rzęs. Oleje, które w nim występują rozpuszczają wiązania kleju co za tym idzie – rzęsa sztuczna odpada. Poza tym, tusz spowoduje sklejenie się rzęs sztucznych ze sobą – efekt odwrotny od zamierzonego, ponieważ rzęsy już nie będą się ładnie prezentować. Ponadto, takie rzęsy nie nadają już się do uzupełnienia. Zabieg trzeba będzie wykonać od nowa, co narazi Cię na wyższe koszta.

Wypadanie rzęs

Codziennie, każda z nas traci około 2-3 rzęsy z jednego oka – jest to naturalny cykl ich życia. Jeśli rzęsy nie są przedłużane, nawet nie zwracamy uwagi na ich wypadanie, ponieważ nie zawsze je zauważamy. Mając długie, czarne rzęsy widzimy stratę każdej z nich. Po 3 tygodniach wypadnie około 40-60 rzęs z jednego oka, dlatego też zaleca się ich uzupełnianie co 3 tygodnie. 

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 kwietnia 2019, 18:32

Zobacz także

Nasze propozycje