Poprzedni artykuł: Idealny sposób na zmarszczki - joga twarzy Następny artykuł: Ten składnik sprawia, że włosy Hindusek są mocne i błyszczące!

5 zasad, których powinnaś przestrzegać po zabiegu przedłużania rzęs

Właśnie przedłużyłaś sobie rzęsy. Efekt jest piorunujący, a Ty chcesz jak najdłużej cieszyć się efektem takim jak poniżej? Oto 5 wskazówek, które ułatwią Ci pielęgnację rzęs, a jeśli będziesz ich przestrzegać, będziesz mogła cieszyć się nimi dłużej!

Przedłużanie rzęs to bardzo popularny zabieg, który sprawia że oko wygląda na większe i jest bardziej podkreślone. Efekt robi wrażenie, aby utrzymać go jak najdłużej, musisz przestrzegać kilku ważnych zasad. Sprawdź jak powinno się pielęgnować przedłużane rzęsy.

Metoda 3:1

Przedłużanie rzęs - jak działa na nie woda i para wodna?

Woda oraz para wodna działają niszcząco na rzęsy w pierwszych 48 godzinach po aplikacji. 24 godziny po zabiegu bezwzględnie unikaj kontaktu rzęs z wodą! Jest to czas, w którym klej wiąże rzęsę sztuczną z rzęsą naturalną. Nie korzystaj przez 48h z miejsc, w którym spotkasz nadmierną wilgoć – baseny, sauny itp.

W tym czasie nie planuj również żadnych zabiegów fryzjerskich, podczas mycia, suszenia rzęsy mogą ulec zniszczeniu. Zabiegi takie jak farbowanie również nie są wskazane – opary amoniaku mogą spowodować szybsze wypadanie rzęs. Niektóre zabiegi kosmetyczne również wpłyną na trwałość rzęs, rozplanuj je w taki sposób, aby nie były wykonywane przez 48h po zabiegu przedłużania rzęs.

Przeczytaj również: Mity na temat przedłużania rzęs.

Jeśli w okresie 48 godzin od wykonania zabiegu jesteś umówiona na zabiegi stomatologiczne typu scaling lub piaskowanie a nie możesz ich przełożyć, poproś o zasłonięcie oczu. Zwróć uwagę również na gorące napoje oraz posiłki które parują na twarz przy spożywaniu.

Tłuszcz - największy wróg przedłużanych rzęs

To zabójca nr 2 dla rzęs – jednak tłuszczu trzeba się wystrzegać przez cały okres noszenia sztucznych rzęs. Nie używaj na okolice oka żadnych preparatów zawierających tłuszcz. Dopuszczalne są toniki oraz jednofazowe płyny do demakijażu. Stosując tłusty krem do twarzy na noc zaczekaj, aż się wchłonie przed pójściem spać. Sprawdzaj dokładnie składy kosmetyków, których będziesz używać na okolice oczu. 

Metoda 1:1

Higiena oka - pielęgnacja przedłużonych rzęs

Nieprawdą jest, że podczas noszenia rzęs nie wolno w ogóle myć oczu! Między rzęsami, oraz pomiędzy łączeniem rzęsy naturalnej z tą sztuczną gromadzi się brud i kurz. Jest to idealne środowisko dla bakterii oraz pasożytów. Nie dopuść do ich rozwoju i dbaj o higienę oczu myjąc je codziennie. Czesz regularnie swoje rzęsy, aby unikać ich plątania się specjalną szczoteczką i pamiętaj o tym, aby regularnie ją wymieniać.

Czy można stosować tusz do rzęs po przedłużaniu?

Podczas noszenia rzęs nie używaj absolutnie tuszu do rzęs. Oleje, które w nim występują rozpuszczają wiązania kleju co za tym idzie – rzęsa sztuczna odpada. Poza tym, tusz spowoduje sklejenie się rzęs sztucznych ze sobą – efekt odwrotny od zamierzonego, ponieważ rzęsy już nie będą się ładnie prezentować. Ponadto, takie rzęsy nie nadają już się do uzupełnienia. Zabieg trzeba będzie wykonać od nowa, co narazi Cię na wyższe koszta.

Wypadanie rzęs po przedłużaniu - czy trzeba się tym martwić?

Codziennie, każda z nas traci około 2-3 rzęsy z jednego oka – jest to naturalny cykl ich życia. Jeśli rzęsy nie są przedłużane, nawet nie zwracamy uwagi na ich wypadanie, ponieważ nie zawsze je zauważamy. Mając długie, czarne rzęsy widzimy stratę każdej z nich. Po 3 tygodniach wypadnie około 40-60 rzęs z jednego oka, dlatego też zaleca się ich uzupełnianie co 3 tygodnie. 

Jeśli interesuje Cie temat przedłużania rzęs, przeczytaj także: Metody przedłużania rzęs.

Szukasz nowego sprzętu AGD, RTV lub elektroniki? Zobacz ofertę na stronie Neonet promocje.

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

31 marca 2020, 15:34

Nasze propozycje