Poprzedni artykuł: Depilacja bez podrażnień jest możliwa! Jak? Następny artykuł: Nie chowaj ulubionych, letnich ubrań na dno szafy! Zobacz jak możesz w...

Biografia Anny Przybylskiej - recenzja

Publikuj,
,
Czas. Wróg każdego z nas. Ciągle gdzieś gnamy, za czymś gonimy tylko po to, żeby mieć lepiej, więcej. Niestety najczęściej cierpią na tym ważniejsze wartości typu: rodzina, miłość, przyjaźń, czy nawet my sami. Dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, że niektórzy podświadomie przeczuwają, że coś złego może zakończyć ich "życiową " przygodę. Książka biograficzna " Ania" opowiada o pięknej młodej kobiecie, która miała wiele marzeń, wiele chciała osiągnąć w życiu.

Tak, celowo chcę podkreślić słowo "kobieta". Owszem większość z nas zna ją jako utalentowaną aktorkę. Może słysząc nazwisko Przybylska od razu przypomina nam się serial " Złotopolscy" albo film "Sęp", " Bilet na księżyc", a może " Daleko od noszy".

Ale biografia Ani pokazuje coś co jest ważniejsze od faktu, iż była celebrytką. Była kochająca żoną, matką, córką. Potrafiła w imię  tych ważniejszych wartości jak rodzina, czy miłość zrezygnować z filmu, reklamy, czy czegokolwiek związanego z karierą.

Poza tym osoba Anny Przybylskiej przywołuje też na myśl ogromną siłę. Dlaczego można tak powiedzieć? Aktorzy, celebryci, ogólnie osoby medialne muszą bardzo walczyć o swoje prywatne życie. Raz im się to udaje a raz nie. Ania też prowadziła taką walkę i niewątpliwie ją wygrała. Do ostatnich dni chroniła swoją rodzinę przed medialną burzą. Poza tym choć była świadoma swej ciężkiej choroby, nie użalała się nad sobą, nie obnosiła się z tym jaka jest biedna i cierpi.

Starała się skupić na najbliższych, na pracy tylko po to aby wykorzystać swoje ostatni chwilę na tym, co kochała.

Czy warto przeczytać książkę "Ania"?

Tak. Z kilku powodów:

1) Pomaga spojrzeć na osoby medialne jak na "ludzi". Oni mają swoje życie, swoje marzenia, swoje plany, ale też swoje problemy. To co dzieje się na ekranie to jedno, to odgrywane fikcyjne postaci, fikcyjne "życie". To co dzieje się za zamkniętymi drzwiami domów czasami zupełnie różni się od tego, jakie prowadzą je  odgrywani bohaterowie.

2) Warto marzyć i dążyć do realizacji swoich planów. Niestety nie wiemy co spotka nas następnego dnia. Możemy stracić zdrowie, znaleźć się w nieodpowiednim momencie i stracić wszystko. Dlatego póki jest taka możliwość warto marzyć, nawet jeśli zostaną one tylko w tej nierealnej sferze.

I po 3) pieniądze to nie wszystko. Ania była tego w zupełności świadoma. Była młodą, perfekcyjną, utalentowaną aktorką. Starała się jak mogła, aktorstwo było jej pasją. A jednocześnie rozumiała, że za pieniądze nie kupi rodziny ani miłości. Właśnie dlatego w swoim krótkim życiu to te wartości były na pierwszym miejscu.

Książka jest niezwykle wzruszająca, pokazuje wszystkie etapy życia Ani, od dzieciństwa, przez buntowniczą młodość, aż do szybkiej śmierci.

Warto czytając tę książkę uzmysłowić sobie jak ulotne jest nasze życie i jak mądrze jest dobrze je przemyśleć.


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 08:37

Zobacz także

Nasze propozycje