Poprzedni artykuł: Jak zyskać pewność siebie? Następny artykuł: 7 kroków, by pomadka przetrwała na Twoich ustach cały dzień!

Myjesz twarz żelem? Może powinnaś jak najszybciej... przestać!

Publikuj, , tagi: mycie twarzy
Coraz częściej zdarza się, że rezygnujemy z popularnych żeli do mycia twarzy na rzecz innych, specyficznych środków. Zwykłe żele są zbyt agresywne dla delikatnej skóry twarzy albo też nie dają żadnych efektów, a wręcz przeciwnie - mogą narobić wiele szkód. Więc co innego można stosować do oczyszczania twarzy zamiast zwykłych żeli?

1. Olejki

OCM czyli mycie twarzy olejem jest już bardzo popularną metodą oczyszczania twarzy. Dużym plusem jest to, że oleje nie zdzierają z twarzy naturalnej warstwy hydrolipidowej skóry, głębiej oczyszczają niż zwykły żel do twarzy i nadają się praktycznie do każdego rodzaju cery. Wiadomo, że ciężko jest przekonać do tej metody osoby z cerą tłustą, ale spokojnie - na takiej ta metoda też sprawdza się świetnie. Jedynie trzeba dobrać sobie odpowiedni olej - taki, który najbardziej będzie odpowiadał naszej cerze.

2. Żel do higieny intymnej

To jest dopiero ciekawy temat. Mycie twarzy żelem do higieny intymnej jest świetnym rozwiązaniem dla osób z wrażliwą i suchą skórą. Żele do higieny intymnej są łagodniejsze niż te do mycia twarzy, bo jak wiadomo przeznaczone są do dużo delikatniejszej skóry. Dlatego nie powinny nas podrażniać. Dużo dziewczyn chwali sobie oczyszczanie twarzy żelem do higieny intymnej, bo efekty jak piszą są zadowalające - pozbyły się wszelkich krostek. Warto wybrać żel z kwasem hialuronowym w składzie. Co prawda te żele zawierają w sobie SLS, ale nie daje się tego odczuć po umyciu twarzy, skóra jest miękka, gładka, nie ma uczucia ściągnięcia. 

3. Pianki do mycia twarzy

Pianki do mycia twarzy najbardziej są popularne w Azji, gdzie stanowią jeden z wielu kosmetyków do codziennego oczyszczania twarzy Azjatek. Pianka ma konsystencję - jak sama nazwa wskazuje - pianki. Dzięki temu nie musimy używać wody do spienienia jej na twarzy. Pianki są delikatne w składzie, dlatego lepiej sprawdzą się przy porannym myciu twarzy niż przy zmywaniu makijażu wieczorem. Z delikatności pianki na pewno mogą  skorzystać osoby z suchą i wrażliwą skórą.

4. Mydła

Na rynku można spotkać całe mnóstwa wszelkiego rodzaju mydeł - szare, naturalne, dla dzieci, czarne, marsylskie itd. Zdania na temat mycia twarzy mydłem są podzielone, jedni uważają, że to wielka krzywda dla skóry, drudzy zaś twierdzą, że to bardzo dobry sposób oczyszczenia twarzy. Chyba musimy przyznać rację i jednym i drugim. Owszem, mydło może wysuszać twarz, ale to zależy od rodzaju mydła i od typu cery. Na pewno mycie mydłem nie jest wskazane cerze suchej, natomiast dobrze sprawdza się u osób z trądzikiem, czy z cerą łojotokową. Jest wiele dziewczyn, które są zadowolone z mycia twarzy mydłem. Wybierając mydło do oczyszczania twarzy należy pamiętać o staranności przy doborze do typu skóry. Na pewno nie wybierajmy do twarzy zwykłego mydła za 2,50 zł.

5. Emulsje do mycia twarzy

Emulsje to alternatywa praktycznie dla każdego rodzaju skóry. Są one bardzo łagodne, nie powodują podrażnień i nie wysuszają skóry. Mają za zadanie oczyszczać skórę, dają możliwość oczyszczania bez użycia wody. Emulsje również należy dobierać starannie do rodzaju cery, czy problemów jakie z nią mamy w danej chwili. Emulsje mają bardzo dobre opinie wśród kobiet z wrażliwą i suchą cerą, a także u tych z cerą problematyczną. 

Ogólnie mówiąc, środków do oczyszczania twarzy zamiast popularnych żeli jest sporo, tak więc wybór wśród nich jest na prawdę duży. Nie dla każdego dany środek jest idealny i tak samo nie każdy jest zły. Należy tylko dobrze zastanowić się czego nasza skóra potrzebuje i odpowiednio dobrać coś, co zaspokoi jej potrzeby. Używajmy tego, co służy nam najlepiej.

Lubisz pisać? Chcesz podzielić się swoją wiedzą kosmetyczną/fryzjerską, a może tą z zakresu dietetyki lub innej dziedziny z szeroko pojętego lifestyle’u? Możesz tworzyć treści na Wizaz.pl i dzięki temu promować swój blog czy inną działalność. Sprawdź materiały, które opublikowali już nasi Autorzy. Jeśli chcesz do nich dołączyć, skontaktuj się z nami na wspolpraca@wizaz.pl.

Olejki do mycia twarzy

Polecany film

Not found

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 19:44

Zobacz także

Nasze propozycje