Poprzedni artykuł: 5 sposobów na to, jak rozpocząć pracę zdalną Następny artykuł: Biografia Anny Przybylskiej - recenzja

Depilacja bez podrażnień jest możliwa! Jak?

Publikuj,
,
, tagi: depilacja
Jeśli miałabym wybierać jedną kobiecą czynność, której szczerze nienawidzę – wybrałabym depilację. Jest uciążliwa, krótkotrwała lub bolesna, a dodatkowo zazwyczaj kończy się czerwonymi krostkami. Poznaj sposoby na piękną skórę bez podrażnień.

Nigdy na sucho!

Pewnie wiele razy to już słyszałaś, ale wciąż zdarza Ci się popełniać ten błąd – nigdy nie używamy maszynki na sucho. Jeśli nie zapewnimy jej odpowiedniego poślizgu sprawimy, że ostrza ją uszkodzą. Zawsze używaj produktów do depilacji – pianek, żeli, kremów, a jeśli nie masz pod ręką tego typu produktów, postaw na żel pod prysznic. Świetnie sprawdzi się także odżywka do włosów, której nie używasz, ale żal Ci wyrzucić, lub olejek do ciała.  Jeśli już mowa o ostrzach, te muszą być ostre i najlepiej znajdować się na ruchomej główce, która dopasuje się do Twojego ciała. Wymieniaj maszynkę regularnie, nie tylko ze względu na wygodę (nową goli się po prostu łatwiej), ale przede wszystkim ze względu na higienę. Maszynka do golenia to doskonałe miejsce na rozwijanie się bakterii, które również mają wpływ na to jak wygląda Twoja skóra po tym procesie.

Unikaj golenia pod włos. Jest szybsze i dokładniejsze, ale także bardziej inwazyjne i sprzyja podrażnieniom. Dzięki przesuwaniu maszynki „z włosem” problem czerwonych krostek może zniknąć, a Ty będziesz mogła cieszyć się gładką skórą. Dobrym wyborem jest użycie ręcznika papierowego jednorazowego, zamiast zwykłego bawełnianego. Na tym drugim osadza się potworna ilość bakterii, uwielbiających wilgoć. Bakterie=podrażnienia. Wybierasz wygodę czy piękny wygląd?

Czerwone krotki? Nie poddawaj się!

Jeśli jednak nawet odpowiedni proces golenia sprawia, że Twoje ciało nadal oszpecają czerwone krostki, nie poddawaj się.

Istnieją na to domowe sposoby:

  1. Zamiast nawilżania skóry po goleniu, za pomocą balsamu do ciała, spróbuj ją trochę wysuszyć za pomocą np. talku lub mąki ziemniaczanej. Te produkty usuną nadmierne zwilgocenie, nie dając szans czerwonym krostką. Talk dodatkowo dezodoryzuje.
  2. Rozwiązanie może kryć się w Twojej domowej apteczce – aspiryna jest doskonała nie tylko na ból głowy. Jej przeciwzapalne właściwości w skuteczny sposób pozbędą się podrażnień i zaczerwień. W ok. łyżce ciepłej wody rozpuszczamy dwie aspiryny, które tworzą pastę. Rozetrzyj ją na podrażnione miejsca, pozostaw na 10 minut i zmyj ciepłą wodą.
  3. Sposobem na Twoje dolegliwości może być mieszanka miodu z jogurtem naturalnym. Zmieszaj 2 łyżki miodu z jedną jogurtu naturalnego i za pomocą wacika nałóż mieszaninę na podrażnione miejsce. Zostaw na 15 minut i spłucz ciepłą wodą. Miód wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, co pomaga walczyć z podrażnieniami.

A może inne rozwiązanie?

Jeśli jednak nic nie pomaga i problem z krostkami wciąż wraca, pomyśl o innym sposobie depilacji. Może okazać się, że Twoja skóra jest zbyt cienka, wrażliwa i szczególnie podatna na uszkodzenia mechaniczne. Czasami z naturą nie da się walczyć, trzeba ją zaakceptować i szukać na nią innych sposobów. Powodzenia!

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 06:22

Zobacz także

Nasze propozycje